חיל האוויר האמריקני חילק בטעות שפתונים עם THC

יחידת הסברה בבסיס חיל אויר באלסקה, ארה"ב, חילקה בטעות לחיילים 400 שפתונים המכילים שמן המפ וכמויות קטנות של THC, זאת כחלק מקמפיין הסברתי נגד תקיפות מיניות. באימייל שנשלח לתפוצה רחבה בבסיס הובהר לחיילים כי השימוש בשפתונים אסור.

מאות שפתונים המכילים שרידי THC חולקו בטעות לחיילים בסיס הכוחות המשותפים אלמנדורף-ריצ'ארדס (Elmendorf-Richards) שבאלסקה, כך על פי הדיווח.

השפתונים חולקו לחיילים על ידי 'היחידה לדיווח ומניעת תקיפות מיניות' (Sexual Assault Prevention and Response Office) בתור מוצר שיווקי שנועד לקדם קמפיין הסברתי בנושא (SAPR).

זהירות: שפתונים עם THC

דובר הבסיס סגן מייקל הארינגטון (Michael Harrington), מסר לתקשורת כי המשחה נרכשה בטעות וללא הבחנה כי היא מכילה שרידים של חומר לא חוקי. "לא כל אחד חושב לבדוק את הרכיבים של שפתון," הוא הוסיף.

לאחר שהתבררה הטעות, מיהר צוות הבסיס לאסוף את השפתונים ולהודיע לכלל החיילים כי יש להיפטר מהם. בנוסף, באימייל שנשלח לתפוצה רחבה בבסיס הובהר כי השימוש בשפתונים אסור.

ליפסטיק קידומי של קמפיין נגד תקיפות מיניות - מכיל THC (שמן זרעי המפ, רמת THC לא קיימת כמעט)
שפתוני ההמפ האסורים

יש לציין כי שרידי ה-THC שנמצאו במשחה הינם מזעריים וכמעט שאינם קיימים, מאחר והיא מכילה שמן זרעי המפ ולא שמן קנאביס. לצורך העניין, אף אחד מהחיילים שהיה משתמש בשפתון לא היה יכול לקבל השפעה פסיכואקטיבית כלשהי.

לעומת זאת, שמן ההמפ בעצמו אינו חוקי על פי הרגולציה של צבא ארה"ב וכוחות חיל האויר, זאת למרות הלגליזציה שקיימת באלסקה. כוחות הצבא מפרידים עצמם מן האזרחים וממשיכים לנהוג במדיניות קשוחה ומוגזמת כלפי צמח הקנאביס ושלל תוצריו.

לפני שנתיים ראינו מהלך דומה של רשויות הצבא כשיוגורט המכיל רכיבי המפ נאסר למכירה בבסיסי חיל האויר האמריקאי, למרות הצלחתו האדירה בשוק האזרחי.

ראו עוד:
4 סיבות מדוע צעירים אוהבים לעשן מריחואנה
30% מחקירות מצ"ח – בגלל שימוש עצמי בסמים
טרנד חג המולד בבירת ארה"ב: מחלקים קנאביס במתנה
הם לא נחמדים: על השימוש ב"מיסטר נייס גאי" וסמי פיצוציות בצבא

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט