חיזוק לחקלאים: גם יאיר נתניהו תומך ביצוא קנאביס רפואי לחו”ל

בנו של ראש הממשלה תומך ביצוא של קנאביס רפואי לחו”ל, כך לפחות לפי סימון “לייק” שנתן לקטע וידאו בנושא שפורסם בדף הפייסבוק של ערוץ 20. הנושא עומד לפתחה של הממשלה שאמורה להכריע בעוד שבועיים, אך רק נתניהו האב יקבע סופית.

יאיר נתניהו, בנו הבכור של ראש הממשלה, הנו בעל השפעה לא קטנה במגוון נושאים על אביו – כך לפחות לפי מה שנכתב בתקשורת.

אלמלא היה כך אולי לא היה טעם לייחס חשיבות להבעת עמדה כזו של הבן, אך בשנים האחרונות תפסו הלייקים שלו כותרות בעיתונים עקב ההשפעה שלו על החלטות האב.

כעת ייתכן ומסתמן חיזוק לחקלאים ויזמים הממתינים לאישור היצוא של קנאביס רפואי מישראל, לאחר שנתניהו ג’וניור הביע תמיכה בצורת ‘לייק’ לסרטון שקרא לאשר מהלך שכזה.

יאיר נתניהו בעד יצוא קנאביס רפואי

בקטע וידאו באורך 22 שניות שפורסם בדף הפייסבוק של ערוץ 20 ונלקח מתוך התכנית החדשה ריקלין&סג”ל, מסביר העיתונאי אראל סג”ל מדוע יש לתמוך ביצוא של קנאביס מישראל.

“ייצוא נשק זה מוסרי וייצוא קנאביס רפואי זה לא?” נכתב בצמוד לסרטון תחת הכותרת “האם ישראל מפספסת את תעשיית הקנאביס”.

“קנאביס זה אחד העסקים הכי מרוויחים היום ומדינת ישראל היתה יכולה להיות אחת מהחלוצות,” אמר סג”ל בתכנית.

יאיר, המכונה בפייסבוק Yair Netan, טרם הגיב לפניית המגזין בשאלה בנושא בעקבות הבעת העמדה הפומבית, אך שמו עדיין מופיע בבירור כמי שסימן “אהבתי” בקטע מהסרטון.

קטע הוידאו הקצר הוא כאמור חלק מדיון שלם שנערך באולפן בשאלה זו (ניתן לצפות בו כאן), בו השתתפו גם יו”ר התאחדות החקלאים דובי אמיתי ויו”ר עלה ירוק אורן ליבוביץ’.

כזכור בסוף השבוע נערך דיון מיוחד בלשכת השר גלעד ארדן בהשתתפות כל משרדי הממשלה, בסיומו נקבע כי בתוך שבועיים יציג היועץ המשפטי של הבט”פ יואל הדר נהלים ליצוא בפני הצוות הבינמשרדי בראשות ארדן.

יש לציין כי גם אם יתרצה לבסוף ארדן ויענה לדרישת שאר השרים לאשר את המהלך, יהיה על החקלאים והיזמים להמתין לאחר מכן להחלטה סופית של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצמו.

תמיכתו של הבן אולי יכולה לעורר תקווה בקרב אלו המחכים לכך כעת.

חדשות