500 שתילי קנאביס נתפסו על גג ביתו של חוקר צמחים ידוע

נסים קריספיל, חוקר בוטניקה וארץ ישראל מוכר, נעצר בביתו יחד עם 500 שתילי קנאביס אותם גידל על הגג כשמסביב פרחים להסוואת הריח. בנוסף נמצאו עשרות ארגזים מלאים פרחי קנאביס בשווי מיליונים. “לצרכי מחקר,” טען בחקירתו במשטרה.

נסים קריספיל (69), מדריך וחוקר בוטניקה שכתב ספרים ומאמרים רבים בחקר ארץ ישראל, נעצר היום (ב’) בביתו יחד עם 500 שתילי קנאביס אותם גידל על פי החשד על גג ביתו וכן 20 ארגזים מלאים קנאביס בתפרחת.

על פי הדיווח בוואינט הוא נעצר בביתו במושב באזור ירושלים בחשד לגידול וסחר במריחואנה, לאחר שבבית נמצאו כ-100 ק”ג של מריחואנה ו-20 ארגזים שבהם הקנאביס שמיועד לכאורה למכירה.

נסים קריספיל נעצר - 500 שתילי קנאביס על הגג

עוד דווח כי להגנתו טען שפעל לצורכי מחקר והכחיש את הטענות על סחר. “זה היה מעשה אלטרואיסטי לחלוטין”, הסבירה עורכת דינו טליה רם ואמרה שהצמחים גודלו כדי לספקם לחולים סופניים.

“הוא ביקש לעשות מחקר כדי לראות את ההשפעה של הזן הזה על אותם חולים סופניים שידוע שמקבלים את המריחואנה, אין לו שום קרבה לשום גורם עברייני,” אמרה.

נסים קריספיל נעצר - 500 שתילי קנאביס על הגג

“מדובר באדם שידוע בארץ כאחד החוקרים הראשונים לצמחי מרפא, פרסם אינספור ספרים בנושא וכל מטרתו הייתה לבסס מחקרו על הזן הזה, שהוא בעל תועלת מרבית לחולי סרטן וחולים כרוניים אחרים,” הוסיפה.

“אני יכולה להסכים שהוא לא פעל בדרך המקובלת והיה אמור לפנות לרשויות לקבל את האישורים כדי לעשות את הדברים, אך הוא לא התכוון למכור ולו גרם אחד,” אמרה וציינה עוד כי “הוא חי בצנעה ומסתפק במועט, וכוונותיו רחוקות מאוד מהכנסות המיליונים שהיה יכול לעשות ממכירה לפי מה שמייחסת לו המשטרה.”

נסים קריספיל נעצר - 500 שתילי קנאביס על הגג

מנגד טוענים במשטרה שהוא “גידל את 500 השתילים בתנאי מעבדה משוכללים הכוללים ציוד תאורה, אוורור, חומרי דישון, משקלים ועוד”. עלות החומר שנתפס על פי דיווח המשטרה נאמד במיליוני שקלים.

עוד טוענים במשטרה שקריספיל ניסה להסתיר את גידול הקנאביס על ידי הצבת רשת הסוואה לאורך כל גג הבית וגידול של פרחים שריחם על פי המשטרה נועד להסוות את ריח הקנאביס.

נסים קריספיל
נסים קריספיל, חוקר צמחים ידוע, נעצר עם 500 שתילי קנאביס בביתו

ב-9.11.17 נגזרה על קריספיל שנת מאסר בפועל. פרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר