חוקרי מצ”ח הופתעו: נגד בצה”ל הודה שעישן קנאביס 250 פעמים

איש קבע המשרת בבסיס צה"ל בצפון הארץ נעצר שלשום והודה בחקירתו כי צרך קנאביס 250 פעמים, בעיקר בבית, בגלל כאבים מהם הוא סובל. מעצרו הוארך בשבוע. החוקרים הופתעו מפתיחותו אך עורך דינו טוען כי ההודאה נלקחה בהליך לא תקין.

המשטרה הצבאית עצרה השבוע איש קבע המשרת בבסיס צה”ל בצפון לאחר שבדגימת שתן שנתן לאחר עיכובו בחשד לשימוש בקנאביס נמצא כי אכן ישנם שרידי רכיבי קנאביס בדמו.

על פי דיווח של כתב “כאן” משה שטיינמץ, הנגד נעצר בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה הצבאית החוקרת (מצ”ח) על כך שהוא נוהג לצרוך קנאביס הן בבית והן בבסיס.

להפתעת חוקרי מצ”ח לא התבייש הנגד להודות בחקירתו כי אכן הוא צורך קנאביס באופן קבוע, זאת לדבריו להקלה על כאבים.

החוקרים הופתעו עוד יותר כאשר הציגו לו ציר זמן לפי חודשים והוא בתגובה פירט בדיוק כי צרך קנאביס 215 פעמים בביתו ועוד 42 פעמים בבסיס.

בדיון שהתקיים שלשום (ד’) בבית הדין הצבאי, כך על פי הדיווח, “העידה חוקרת מצ”ח כי לא האמינה שהחשוד מודה בכל כך הרבה עבירות”.

“אמרתי לו שיחשוב על זה ולא יזרוק סתם מספר,” אמרה החוקרת.

בתשובה השיב עורך דינו, עידן דביר, כי הוא הודה לאחר חקירה שרמסה את זכויותיו. לדבריו “חוקרי מצ”ח התעלמו ממצבו רפואי ומכך שכאביו הם שהביאו אותו לציין מספרים לא ריאליים ומוגזמים של שימוש בסם”.

עוד הוסיף עו”ד דביר כי “למצ”ח ולפרקליטות הצבאית יהיו הרבה תשובות שיצטרכו לספק לבית הדין במידה וההליך ינוהל ואנו ממתינים לקבלת חומרי החקירה ביום רביעי הקרוב”.

בעקבות הודאתו הוארך מעצרו בשבוע נוסף עד ליום רביעי בשבוע הבא.

תגובת דובר צה״ל: ״נפתחה חקירת מצ”ח בנושא, ובסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית״.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר