חולת סרטן עישנה קנאביס וקיבלה דוח של 1000 שקל

פקחים של עיריית חולון רשמו דוח של 1000 ש”ח לחולת סרטן מבוגרת שצרכה קנאביס בבית חולים. “פעם ראשונה שהחלטתי לנסות, הלכתי לחדר מדרגות בשקט וניסיתי לעשן את זה הדלקתי את הסיגריה ופתאום הגיעו פקחים, נתנו לי קנס של 1000 שקל בגלל שתי שאיפות.”

לפני חודשיים הודיע משרד הבריאות באופן רשמי כי חולים המחזיקים ברשיון קנאביס רפואי רשאים לצרוך את התרופה שלהם במתחם בית החולים.

למרות זאת קיבלה השבוע ג’ולייט, חולת סרטן המטופלת במחלקה האונקולוגית בבי”ח וולפסון, קנס של לא פחות מ-1,000 ש”ח – לאחר שצרכה את התרופה שלה בחדר המדרגות של בית החולים.

ג’ולייט, שקיבלה את הרשיון בגלל מחלת הסרטן, פחדה במשך זמן רב מלהשתמש בתרופה שניתנה לה, אך לאחר שרופאים ובני משפחה שכנעו אותה כי הדבר עשוי לעזור לה התרצתה והחליטה לנסות. לצערה הרב דווקא בפעם הראשונה, ממנה חששה, זה נגמר בקנס של 1000 שקל מפקח של עיריית חולון ש”תפס אותה” מעשנת את התרופה בחדר המדרגות הריק.

בראיון לתכנית “הכל כלול” בערוץ 10 סיפרה ג’ולייט על האירוע: “את הרשיון לקנאביס רפואי קיבלתי מזמן קיבלתי את הרשיון לקנאביס אבל פחדתי להשתמש בו. סבלתי מכאבים וכולם המליצו לי להשתמש אבל פחדתי. פעם ראשונה החלטתי לנסות, הלכתי לחדר מדרגות בבי”ח בשקט וניסיתי לעשן את זה. הדלקתי את הסיגריה ופתאום הגיעו מאחורי שני פקחים של עיריית חולון.”

למרות שג’ולייט הראתה לפקחים את הרשיון מטעם משרד הבריאות, ועל אף שצוות הרופאים והאחיות הסביר להם כי היא צורכת את התרופה ברשיון, החליט הפקח לרשום לה קנס של לא פחות מ-1,000 ש”ח. “הראיתי להם את הרשיון אבל כלום לא עניין אותם. הוא אמר לי שהוא כותב לי דוח ושאם אני רוצה אני אערער על זה. הרופאים והאחיות ניסו להסביר לו ולעזור לי, אבל הוא לא הסכים.”

“אני לא מאמינה שקיבלתי קנס של 1,000 ש”ח בגלל שתי שאיפות מתרופה,” אמרה. “אמרתי להם שאני חולה ושהמצב הכלכלי שלי גרוע. בגלל שתי שאיפות לקבל קנס של אלף ש”ח?”

“אני מציעה שיהיה מקום מוסתר ויפה לחולים אונקולוגים שיוכלו לעשן את הסיגריה בלי פחד, בלי להתחבא,” סיכמה. “אנחנו גם ככה חולים. אנחנו צריכים את זה ברשיון.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר