חולת טורט: “נגמר לי הקנאביס – לא יכולה לצאת מהבית”

קסניה יגודין הסובלת מתסמונת טורט – תופעה שבמקרים קיצוניים גורמת להתקפי קללות ומכות – מטופלת בקנאביס רפואי אך הכמות אינה מספיקה לה. “אני יושבת כבר כמעט שנתיים בבית בלי לראות אור של שמש ואנשים – הקנאביס הרפואי הוא התרופה היחידה שעוזרת לי,” היא אומרת.

סטטוס מרגש שפרסמה קסניה יגודין, צעירה בת 24 מבת ים, הצליח לסחוף אלפים ברשת ששיתפו והגיבו למילים המרגשות שכתבה על המצב הפיזי והנפשי הקשה שלה, זאת בעקבות מחלת הטורט ממנה היא סובלת ומהמחסור בקנאביס רפואי.

טורט היא תסמונת נוירו-פסיכיאטרית הגורמת לטיקים ווקליים ומוטוריים מסוגים שונים, ובמקרים קשים לרעידות חזקות ובלתי נשלטות, לצד אלימות ואגרסיביות פורצות הכוללות קללות, מכות ושבירת חפצים. קנאביס נמצא כבר כיעיל ביותר לטיפול והקלה על התופעות של המחלה, ואכן גם קסניה קיבלה רישיון לשימוש בקנאביס רפואי.

קסניה יגודין

עם זאת, בדומה לחולים רבים אחרים בישראל, קסניה מוגבלת בכמות הקנאביס אותה היא מקבלת, ובסוף החודש נתקלת במחסור חמור שמונע ממנה תפקוד ראוי. “אני יושבת כבר כמעט שנתיים בבית בלי לראות אור של שמש ואנשים, מתבוננת מהחלון ושואלת אם יום אחד יבוא יום ואזכה להיות חלק מהבחוץ,” היא כותבת.

“אני סובלת מתסמונת טורט נדירה שגורמת לי לנשיכות ללא שליטה כמעט 24/7, הנשיכות גורמות לי לשטפי דם על הזרועות והכתפיים והאצבעות וסימנים חומים וכחולים ענקיים, צורחת קללות, מרביצה לעצמי חזק, שוברת דברים (מצב שאיתו אי אפשר להסתובב ברחוב,כי לא כולם יודעים שטורט יכול להגיע למצבים כאלו ואנשים נבהלים ממני).”

קסניה יגודין

“הקנאביס הרפואי הוא התרופה היחידה שעוזרת לי ומסוגלת להעלים את הסימפטומים הקשים האלו,” היא מסבירה. “הדבר היחיד שאני רוצה זה להפטר מזה ולחיות את חיי בכבוד כמו שמגיע לי ולכולנו במדינת ישראל בין אם אנחנו בריאים או חולים.”

החלטתי להיחשף כי אני רוצה לחיות ולהגשים את כל החלומות והשאיפות שלי ויש לי המון,” סיכמה. “לא יכולה לסבול יותר.”

הסטטוס המרגש:

קסניה יגודין

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי