מגלגל...
x

חולה קרוהן: “קנאביס הציל אותי – חסכתי למדינה תשלום על תרופות”

בן לביא, הסובל ממחלת מעיים, שוחח עם רפי רשף בעקבות העדות שנתן בועדת הסמים והג’וינט שקיבל בשידור חי משלומי סנדק. “זה נס רפואי,” הוא אומר, “חסכתי למדינה חצי מיליון שקלים בגלל שאני לא מטופל בתרופות אחרות.”

בן לביא שחם, צעיר הסובל מקרוהן, מחלת מעיים שקנאביס נמצא יעיל בטיפול בה, מסר השבוע את עדותו בנוגע לטיפול בקנאביס במהלך דיון שנערך בועדת הסמים של הכנסת. במהלך דבריו ניגש אליו שלומי סנדק ומסר לו ג’וינט אל מול המצלמות. “התרשמתי לטובה מהיחס של חברי הכנסת בועדת הסמים,” אמר.

כשנשאל לגבי מסירת הג’וינט במהלך הועדה אמר כי “אולי לא היה נכון לתת לי את הג’וינט באותו פורום, אבל אני נמצא במצב שבגלל שמשרד הבריאות לא נותן לי את התרופה אני מתדרדר מיום ליום, אז ברמה המוסרית אני לא חושב שיש עם זה בעיה.”

בן לביא
בן לביא: “חסכתי למדינה חצי מיליון”

“התרופות לא עזרו וסבלתי מתת משקל,” הוא ממשיך, “בעזרת הטיפול בקנאביס בלבד, אחרי 4 שנים כבר שקלתי 20 קילוגרם יותר ונרשמתי ללימודים באוניברסיטה. זה נס רפואי. לפני הקנאביס לא היתה לי יכולת לקום מהמיטה במשך זמן רב. חזרתי לאכול, התחלתי ללמוד.”

“כשביקשתי העלאת מינון, משרד הבריאות סירב,” מספר בן. “הם ביקשו נימוק מפורט למה אני צריך הגדלת מינון. נאלצתי לחכות חצי שנה לתור אצל רופא ולאחריו מסרתי להם את המסמך. סירבו לי שוב והפעם בלי נימוק.”

“חסכתי לקופת המדינה חצי מיליון שקלים בגלל שאני לא מטופל בתרופות אחרות,” סיכם, “אני מקווה שבעזרת הפרסום הזה משרד הבריאות יאשר.

ראו עוד:
נתן זהבי: “הקנאביס הציל אותי”
קנאביס ואפילפסיה – הסיפור האישי שלי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר