חולה קרוהן: "מעדיף לחיות כעבריין מלמות כשומר חוק"

צעיר חולה קרוהן המטופל בקנאביס רפואי נאם בועידת הקנאביס והבריאות שנערכה בקולורדו. "אני מעדיף לעבור על החוק ולהישאר בחיים, מאשר למות בצורה חוקית," הוא אומר.

קולטין טרנר (Coltyn Turner), צעיר אמריקאי בין 15 החולה במחלת המעיים הקשה קרוהן, טופל בתרופות קונבנציונליות שגרמו להתדרדרות במצבו במשך 3 שנים.

קולטין טרנר - חולצה
"מעדיף לחיות באופן בלתי חוקי מלמות באופן חוקי"

הוא החל את מאבקו במחלה הקשה כבר בגיל 11, ועל פי הערכות הרופאים חייו היו בסכנה ממשית. המסלול הטיפולי שהוצע לו היה להמשיך את הטיפול האנטיביוטי שלא הניב תוצאות כלל, אך הוריו סירבו להמשיך בו ודרשו לקבל אופציה לטיפול בקנאביס.

"עדיף חיים כפושע ממוות חוקי"

לאחר שהוריו של קולטין נואשו מהרפואה הקונבנציונלית ומחוסר שיתוף הפעולה של הרופאים, הם עזבו את מדינת אילינוי בה התגוררו בכדי לעבור לקולורדו, שם בעקבות חוקי הלגליזציה ניתן להשיג את שמן הקנאביס ביתר קלות.

"אני מעדיף לעבור על החוק ולהישאר בחיים, מאשר למות בצורה חוקית," אמר קולטין בנאום מרגש שנשא בועידת הקנאביס והבריאות שנערכה בקולורדו וצולמה לכתבה של רשת הטלויזיה CBS. במהלך הנאום סיפר קולטין על התרופה ועל החיים החדשים שהיא העניקה לו.

ילד חולה קרוהן המטופל בקנאביס רפואי
קולטין הצעיר החל את מאבקו במחלה בגיל 11

קולטין החל לצרוך קנאביס רפואי באוקטובר 2014 ולאחר כחודשיים התוצאות היו ברורות: בבדיקה שערכו רופאיו התגלה כי כלל הסימנים למחלה נעלמו ומצב המעיים שלו היה טוב מאי פעם.

מלבד המלחמה במחלה עצמה ובסימניה הדלקתיים, עזר הקנאביס לקולטין לשפר את תאבונו ולהעלות חזרה קילוגרמים שלמים שהשיל ממשקלו בשנים שקדמו לתחילת הטיפול.

צפו בכתבה המלאה:

סיפורו של קולטין דומה לסיפורו של החולה הישראלי בן לביא עליו סיפרנו לכם בעבר, שנאם בשבוע שעבר על הנושא בכנס 'קנאביס 101'.

ראו עוד:
חולה הקים אתר ומבקש: "תרמו לי קנאביס לחג"
מחקר ישראלי: קנאביס לטיפול במחלת קרוהן
ילד חולה איבד את רשיון הקנאביס ואושפז בכפייה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט