חולה סרטן נשדד בעסקה להחלפת זנים שקבע דרך קבוצת מטופלים

מטופל קנאביס רפואי תיאם החלפת זנים דרך קבוצת טלגרם ואז הותקף בגז פלפל ונשדד ממנו קנאביס בשווי 6,000 ש"ח. השודד טען כי הוא זה שהותקף ראשון וכי המחלוקת היתה על גובה התשלום. השופטת לא התרשמה ושלחה אותו ל-11 חודשי מאסר בפועל

א’, חולה סרטן העצמות בעל רישיון להחזקת 180 גרם קנאביס בחודש (השם המלא שמור במערכת), הגיש תלונה בה ציין כי הוא הותקף וקנאביס רפואי בשווי 6,000 ש”ח נשדד ממנו, לאחר שתיאם החלפת זנים דרך קבוצת טלגרם בשם “מטופלים למען מטופלים”.

על פי כתב אישום שהוגש נגד יהונתן לוי (23) בעקבות התלונה של א’, לוי, שאחיו גיא הוא בעצמו בעל רישיון ל-90 גרם קנאביס בחודש, ביצע יחד עם אדם אחר החלפת זנים עם א’ ב-3 הזדמנויות שונות קודם לתקיפה.

בין היתר נכתב בכתב האישום נגד לוי כי “הנאשם הגיע לאזור מגוריו של א’ וכאשר הגיע א’ למקום עם קרטון ובתוכו הקנאביס הרפואי, הנאשם ו/או אחר תקפו את א’, ריססו אותו בגז פלפל וחטפו את הקרטון מידיו”.

בחיפוש שביצעה המשטרה כשבוע לאחר מכן במחסן שבבעלות לוי, אותר קנאביס במשקל 500 גרם.

לטענת לוי בחקירתו, אחיו, שצורך כאמור קנאביס ברישיון, היה זקוק לכמות גדולה יותר מה-90 גרם שאושרו לו בחודש, ולכן הוא נהג לרכוש עבורו קנאביס דרך אפליקציית טלגרם.

לדברי לוי, הוא נפגש עם א’ כדי לרכוש עבור אחיו את הקנאביס אך בהגיעו למפגש עם א’ ועל רקע מחלוקת באשר לסכום שישולם תמורת הקנאביס, דווקא א’ הוא שהכה אותו ראשון.

עוד טען לוי כי הוא מביע חרטה על מעשיו וכי ברצונו לפצות את א’, והוסיף כי רק בדיעבד הוא הבין שנטל את ארגז הקנאביס מא’ ללא תשלום וכי לא היה מודע לכך בעת המעשה.

לגבי 500 גרם הקנאביס שנתפסו במחסן שבבעלותו, השיב לוי כי מדובר בקנאביס ששייך לאחיו ושאוחסן במחסן ללא ידיעתו.

שופטת בית משפט השלום בנתניה, טל אוסטפלד נאוי, כתבה בשבוע שעבר בגזר הדין כי נגרם לא’ נזק נפשי של חרדה ופחד, כמו גם נזק פיזי, ותיארה כי הנזק שהיה צפוי להיגרם הוא חמור אף יותר בעיקר מכיוון שא’ הוא חולה בסרטן העצמות.

לבסוף גזרה השופטת אוסטפלד נאוי עונש של 11 חודשי מאסר בפועל על לוי, שהורשע בעבירות תקיפה כדי לגנוב והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, כמו גם 11 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 2,500 ש”ח ופסילת רישיון נהיגה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר