המשטרה עצרה חולה סרטן שגידל קנאביס בביתו

המשטרה עצרה חולה סרטן תושב ראשון לציון בן 48, שנתפס מגדל קנאביס בביתו. בפשיטה על ביתו נתפסו על פי הדיווח 33 קילוגרמים של קנאביס, ברובם של גבעולים, עלים וענפים, ולא של הפרחים עצמם והחומר הפעיל בהם. הבוקר השופטת שחררה אותו לביתו ונזפה במשטרה.

בן 48 תושב ראשל”צ נעצר אתמול (ג’) לאחר שבפשיטה על ביתו מצאו שוטרים 33 קילוגרמים של קנאביס. הוא שהה לילה במעצר, ושוחרר הבוקר לאחר התערבות השופטת רונית פוזננסקי כץ – למרות דרישת המשטרה להאריך מעצרו ב-6 ימים נוספים.

השופטת רונית פוזננסקי כץ
השופטת רונית כץ פוזננסקי: שחררה את החשוד לביתו

“טוב היתה עושה המשטרה לו היתה פותחת בחקירה בתיק זה בדרך אחרת.” כתבה השופטת. “הונחה בפניי אסופת מסמכים המלמדת על מצבו הרפואי המורכב של החשוד, שלטענתו גידל את הסמים לצרכיו האישיים ועל מנת למצוא מזור לכאבו.”

על פי הדיווח ב’הארץ’ האיש, שחלה בסרטן ועבר לאחרונה שלושה צנתורים ואירוע מוחי, נעצר על ידי שוטרי משטרת מחוז תל אביב בחשד לגידול סמים, לאחר שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני שלפיו החשוד מגדל באדניות כמה שתילים.

“משקל השתילים הכולל עומד על 33 קילוגרמים, כולל הגבעולים, העלים, השורשים והאדמה, ומהם ניתן להניב עשרות גרמים בודדים של החומר הפעיל בו ניתן לעשות שימוש,” דווח.

למרות שהציג לשוטרים מסמכים המעידים על מצבו הרפואי וכן המלצות רפואיות לשימוש בקנאביס רפואי בשל הטיפולים הכימותרפיים שהוא עובר, הבלשים הובילו את החולה לחקירה ובהמשך אף נעצר.

בעוד שחולי סרטן מקבלים בדרך כלל רשיון קנאביס רפואי בקלות יחסית, במקרה זה לא ניתן לחולה הרשיון מסיבה לא ברורה. “החולה טרם קיבל אישור סופי לרכישת הקנאביס בשל ההליך המורכב שנמשך זמן רב,” מדווח הכתב יניב קובוביץ’.

“לאחר לילה בתא המעצר הובא החולה לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, המשטרה ביקשה מהשופטת להאריך את מעצרו בשישה ימים, אך היא החליטה לשחררו בתנאים מגבילים לביתו,” דווח.

“חרף מכלול האמור לעיל והתוצרים של האמור שם, נקטה המשטרה בפעולה יזומה שהביאה לתפיסת המעבדה ולמעצרו של החשוד”, כתבה השופטת פוזננסקי כץ. “אומר כבר עתה בזהירות המתבקשת כי טוב היתה עושה המשטרה לו היתה פותחת בחקירה בתיק זה בדרך אחרת שלא היתה מעוררת קשיים באשר להמשך… הונחה בפניי אסופת מסמכים המלמדת על מצבו הרפואי המורכב של החשוד, שלטענתו גידל את הסמים לצרכיו האישיים ועל מנת למצוא מזור לכאבו”.

נציג המשטרה בדיון מחה על החלטת השופטת ואמר כי בכוונת המשטרה לערער עליה לבית המשפט המחוזי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר