מגלגל...

חוזרת למשחק: ‘בזלת’ קיבלה תקן GMP למפעל קנאביס

מאזן הכוחות בענף הקנאביס הרפואי נפתח שוב. לאחר כשנה של שליטה של חברת 'פנאקסיה' בתחום האריזה והשינוע של קנאביס רפואי חוזרת חברת 'בזלת' לפעילות עם קבלת תקן IMC-GMP למפעל הקנאביס שלה. מזמינה חברות ומגדלים לחתום על שיתוף פעולה.

החל מהיום מפעל קנאביס שלישי בישראל מחזיק בתקן IMC-GMP לייצור ואריזת קנאביס רפואי, לאחר שעד כה החזיקו בתקן זה רק מפעלי חברות ‘פנאקסיה’ ו-‘BOL’.

התקן ניתן בסוף השבוע (ה’) לחברת ‘בזלת פארמה’ בדמות תעודה רשמית המתירה לה להפעיל את מפעל הקנאביס שלה גם לאחר כניסת רפורמת המדיקליזציה לתוקף ב-1.4.

במשך שנים ארוכות החזיקה ‘בזלת’ בהסכמי ייצור אריזה ושינוע תוצרת קנאביס רפואי של חלק נכבד מחברות הקנאביס הרפואי בישראל.

נתון זה השתנה לאחר כניסתה של חברת ‘פנאקסיה’ לענף עם תקן IMC-GMP – מה שהוביל יצרניות ומגדלים לחתום דווקא איתה על הסכמי ייצור.

כעת נפתח השוק מחדש כשחברת ‘בזלת’, שהינה בעלת פוטנציאל ייצור גדול מזה של ‘פנאקסיה’ או ‘BOL’, יכולה להציע את השירותים הנ”ל לעשרות חוות ומתקני גידול.

יחד עם זאת התקן שקיבלה החברה הינו זמני בינתיים, עד לסוף חודש יוני 2019. עד מועד זה על החברה לתקן מספר ליקויים אחרונים ולאחר מכן תקבל תקן סופי בעל תוקף קבוע.

גם זה בטח יעניין אותך

מפעל הקנאביס של בזלת ממוקם באזור התעשייה קיסריה וכולל בתוכו 3 תתי-מפעלים שונים באותו המתחם, אחד העוסק בתפרחות, השני במוצרים סופיים ואחד נוסף הוא מפעל מיצוי.

המפעל נבנה כמפעל תרופות על שטח של 1250 מ”ר ולטענת החברה מתקן המיצוי שלה הוא בעל יכולת עיבוד של 150 טון בשנה. לדבריהם בשיא היכולת יוכלו לייצר כמות של 1 טון מוצרים סופיים ליום.

מפעל חברת 'בזלת' בקיסריה
מפעל חברת ‘בזלת’ בקיסריה
מפעל בזלת קיסריה
מפעל חברת ‘בזלת’ בקיסריה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר