“חוזרים לכיכר”: בעקבות היובש – הפגנה למען לגליזציה

היובש עושה את שלו: מאות תומכים צפויים להגיע להפגנת הלגליזציה ביום שישי הקרוב

ביום שישי הקרוב, 17.5, תיערך בכיכר רבין הפגנת לגליזציה אליה צפויים להגיע מאות תומכי לגליזציה וצרכנים מיובשים.

“החודש מלאו 3 שנים לתחילת המאבק שלי, 3 שנים להפגנה הראשונה, שלוש שנים ליובש הגדול,” מספרת אחת ממארגנות האירוע. “במקום להתקדם, מדינת ישראל הולכת אחורה. אנחנו מציינים 3 שנים שעברו מאז אותה הפגנה ושום דבר לא השתנה, ההפך, היום היובש קשה אף יותר.”

הפעילה מאוכזבת מנסיון העבר ואינה מצפה לאלפי תומכים. “מספיק שיגיעו 300 איש רציניים, פעילים אמיתיים, זה יעשה הרבה רעש,” היא אומרת. “אני קוראת לתומכי הלגליזציה להפסיק להתעצל ולצאת לדרוש את הפסקת המדיניות הנפשעת שהופכת אנשים נורמטיביים לעבריינים פליליים.”

קהילת הלגליזציה בישראל היתה רדומה במשך שנים רבות. מלבד נסיונות כושלים של מפלגת “עלה ירוק” להיבחר לכנסת ועבודתו הבלתי נגמרת של שלומי סנדק לקידום הנושא, למעשה, במשך שנים, לא היתה כל פעילות קהילתית אמיתית למען הלגליזציה בישראל. בתחילת שנת 2010 נראה היה שהקהילה מתגבשת, בעיקר בעזרת קבוצות הפייסבוק – היובש הקשה שפקד את שוק המריחואנה והחשיש לפני 3 שנים הוביל להתארגנות להפגנת לגליזציה שנערכה בכיכר רבין והובילה לרעש רב ואף למספר עצורים.

כעת נראה שהסיפור חוזר על עצמו – יובש קשה שפוקד את ישראל בימים אלו, הנובע מתפיסות משלוחי חשיש בגבולות, כמו גם מכת פשיטות של המשטרה על בתי גידול מריחואנה בכל רחבי הארץ, הוביל לעליית מחירים בשוק הסמים ולהגברת תפוצתו של החשיש המזוייף. אלו הובילו את פעילי הלגליזציה להתארגן להפגנה נוספת.

כך נכתב בדף האירוע:

נפגשנו לפני 3 שנים בכיכר מסיבה אחת, היובש היום, שלוש שנים אחרי, שוב נפגש בכיכר כי כלום לא השתנה… שוב יובש והפעם… לא נראה שיש לו סוף….

בעוד ממשלת ישראל בחסות משטרת ישראל, נלחמת עד חורמה בסוחרי הסמים הקלים, מצד שני קמה לה תעשיית הסמים הסינתטיים, בהם משתמשים בני נוער חסרי כיוון או חיילים, מחשש להתגלות שרידי מריחואנה בשתן. בזמן שבשאר העולם מתעוררים, אצלנו המצב פשוט מחמיר…

בזמן שיאיר וביבי מחפשים איך לצמצם את הגירעון, בקולורדו מיסו את מוצרי המריחואנה בגובה של 40% מס !!!!

אין לנו ברירה אלה שוב לקום ולצאת לרחובות. הדרישה שלנו, להשוות את חוקי המריחואנה לחוקי האלכוהול! לא פחות ולא יותר.

לסיום החפירה, לפני שלוש שנים ההפגנה הסתיימה באלימות ובמעצרם של 13 חברים כולל אותי, יש לי בוק במשטרת ישראל ואין לי שום רצון לעורר שם את המתים…

בבקשה, בואו נתנהג בהתאם, שלטים, אנשים והקולות שלכם…

לא יהיו נאומים ולא יהיו ריקודים….מחאה לא אלימה…

גם צוות מגזין קנאביס יגיע לאירוע ואנו מזמינים אתכם להצטרף ולזעוק יחד איתנו. הגיע הזמן לשים סוף למלחמה באזרחי ישראל המעשנים ולהקל על בריאים וחולים כאחד, להנות ממוצר טבעי ובלתי מזיק.

להצטרפות לאירוע, כנסו לדף האירוע בפייסבוק.

צפו בתמונות מההפגנה במאי 2010:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר