מגלגל...

ארבע חוות ושלושה מפעלי קנאביס בסכנת סגירה

חשיפה: ארבע חוות קנאביס רפואי עומדות לפני סגירה, זאת במידה ולא יספיקו לקבל את תוי התקן הנדרשים עבור גידול קנאביס במסגרת הרפורמה. הבוקר נמסר לבעליהן כי רשיונן הזמני יפוג בסוף חודש מרץ 2019. בנוסף גם 3 מפעלים שלא עומדים בתקן צפויים להיסגר.

ארבע חוות קנאביס ישראליות עומדות לפני סכנת סגירה אם לא תספקנה לקבל עד 31.3.2019 את כל האישורים והתקנים הנדרשים במסגרת הרפורמה החדשה.

מדובר בחוות הקנאביס של ‘תיקון עולם’ בישוב ביריה בצפון הארץ שתיסגר בודאות, כשפעילות החברה עוברת בימים אלו לחווה בכפר יהושע – כל זאת על רקע צו הסגירה הזמני (עד תום הבדיקה בשבוע הבא), שניתן לחווה לאחר ביקורת פתע שנערכה שם בסוף השבוע.

שלוש החוות הנוספות הנמצאות בסכנת סגירה הן אלו של ‘פארמוקן’ השוכנת באזור הישוב ציפורי בצפון הארץ, ‘בטר’ השוכנת באזור קריית גת וכן זו של חברת ‘טבע אדיר’ הנמצאת בקיבוץ אליפז שבדרום הארץ.

חברת ‘תיקון עולם‘ תוכל להמשיך לפעול במסגרת הרפורמה לאחר 31.3.19 לאחר שיתקבל תו תקן IMC-GAP לחווה שלה בכפר יהושע. חברת ‘פארמוקן‘ מצפה לקבל תו תקן זה לחווה שלה כבר בחודשים הקרובים עוד בטרם תום המועד.

גם בחברת ‘טבע אדיר‘ מאמינים שיספיקו לעמוד בדרישות המינימום לקבלת התקן בזמן, אם כי זה כלל לא בטוח. גם בחברת ‘בטר‘ ייתכנו עיכובים שלא יאפשרו לחווה לקבל את התקן הנדרש בזמן. במידה וכך יקרה יש המעריכים שהחברה תיאלץ לסגור את פעילותה לפחות זמנית, או לחילופין לפנות לבג”צ.

כפי שכבר נחשף במגזין קנאביס רק 4 מתוך 8 חוות הקנאביס הפעילות בישראל (‘שיח’, ‘BOL’, ‘IMC’, ‘קנדוק’) זכו עד כה לקבל את התקן IMC-GAP המאפשר גידול קנאביס במתכונת הרפורמה החדשה, הצפויה להיכנס לתוקפה בחודשים הקרובים.

מדי חצי שנה מאריך משרד הבריאות את רשיונן של חוות הקנאביס הרפואי ובחודש שעבר (ספטמבר 2018), מועד ההארכה האחרון, הודיע מנהל היחידה לקנאביס רפואי יובל לנדשפט לארבע החברות שטרם קיבלו את האישור הנדרש כי זו הארכת הרישיון האחרונה הניתנת להן.

יש החוששים כי למשרד הבריאות תהיה בעיה לאיים בסגירת החוות בעוד כחמישה חודשים, שכן הדבר עלול להוביל למחסור באספקה למטופלים שכבר היום נתקלים במגוון מצומצם יותר של זנים לבחירה. מנגד נראה שהחברות האחרות מתכוננות לאפשר אספקה זו מחוותיהן.

למרות שאזהרות על אי-חידוש רישיונותיהם כבר ניתנו לבעלי החוות לא אחת בעבר, הבוקר הם קיבלו הודעה רשמית וסופית בהחלט ממשרד הבריאות כי הרישיונות הנוכחיים לא יחודשו עוד למי שלא יחזיק בתקן IMC-GAP.

בנוסף גם מפעלי קנאביס רפואי שאינם מחזיקים בתקן IMC-GMP לא יוכלו להמשיך לפעול. נכון להיום יש שני מפעלים המחזיקים בתקן זה (‘פנאקסיה’ ו-‘BOL) ו-3 מפעלים שטרם מחזיקים באישור זה (‘קנאבליס’, ‘בזלת’ ו’תיקון עולם’).

כל הפרטים על השינויים הצפויים במסגרת הרפורמה נחשפו הבוקר במגזין קנאביס (כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר