מגלגל...
x

4 זני הקנאביס החדשים על שם בוב מארלי

מותג ‘מארלי נטורל’ על שמו של אגדת הרגאיי בוב מארלי, השיק ליין חדש של מוצרי קנאביס הכולל 4 זנים שונים של פרחי קנאביס וכן שמן קנאביס בריכוז גבוה. אך יש גם מתנגדים: “מכרו את בוב ואת ג’מייקה כולה,” הם טוענים.

חודשים בודדים אחרי פתיחתם של מותגי ‘העלים על פי סנופ‘ של הראפר המפורסם סנופ דוג, ו-‘ווילי’ס ריזרב‘ מבית זמר הקאנטרי ותומך הלגליזציה ווילי נלסון, גם משפחת מארלי נכנסת לתמונת מוצרי הקנאביס.

חברת המותג ‘מארלי נטורל‘, שהוקמה בשנה שעברה ושייכת בחלקה לבניו של אגדת הרגאיי בוב מארלי, שיווקה עד כה מוצרי קנאביס ללא חומרים פעילים אסורים, לטיפוח העור וכן אקססוריז שונים לצריכת קנאביס, וכעת מודיעה כי תחל בשיווק ליין ראשון של זני קנאביס חוקיים על שם הזמר האהוב.

'מארלי נאטורל' - מותג קנאביס חדש בארה"ב (משפחת מארלי)

קנאביס מאדום לשחור

השותפה הגדולה בחברת ‘מארלי נטורל’ היא חברת החזקת נכסי הקנאביס הגדולה ‘Privateer Holdings‘, ששותפה בהקמת המותג החדש ומהווה את הגב הכלכלי מאחוריו. החברה הודיעה כי הליין החדש שייקרא ‘מארלי’ יכלול 4 זני קנאביס שונים שיסווגו לפי צבעים – ירוק, אדום, שחור וזהב.

כך למשל ‘מארלי גרין’ (ירוק) הוא זן היברידי ומאוזן המתאים לשימוש בכל שעות היום, ואילו ‘מארלי בלאק’ (שחור) הוא זן אינדיקה חזק המתאים להשפעה פיזית כבדה ולשימוש בשעות הערב. מכל אחד מ-4 הזנים שכולל הליין יופק גם שמן קנאביס בריכוז גבוה, שיימכר גם הוא לצד התפרחת – בדומה למה שעשה סנופ במותג שלו.

מוצרי העישון של מארלי נטורל

טרם נמסרו פרטים נוספים אודות הזנים האדום והזהוב, אך באופן כללי קהילת הקנאביס האמריקאית הגיבה בחלקה להכרזת החברה בקולות של אכזבה, עקב הסיווג השרירותי ואי הפירוט בתחום הגנטיקה שנוקטת החברה שעד כה התיימרה ללכת “בדרך הטבע”.

מוצרי הליין החדש, שהושקו לכבוד יום הולדתו של בוב מארלי שחל ב-6.2, זמינים כבר עכשיו ב-3 חנויות קנאביס רפואי בקליפורניה, במחיר של 180 ש”ח ל-3.5 גרם (כ-50 ש”ח לגרם), מחיר הגבוה כמעט פי 2 מהממוצע בחנויות הקנאביס הרפואי במדינה. בקרוב צפוי הליין להתרחב למדינות נוספות כמו קולורדו ואורגון, אך לא סביר כי המחיר הסופי שלו צפוי לרדת.

“מכרו את בוב ואת ג’מייקה כולה”

בכתבה שפרסם מגזין VICE בעקבות ההודעה על השקת ליין המוצרים החדש על שמו של בוב מארלי, עולה קולם של המתנגדים למהלך, הטוענים כי הוא מהווה הלכה למעשה ניצול קפיטליסטי של אחד מסמלי האנטי-קפיטליזם הגדולים ביותר שידע העולם.

מוצרי טיפוח על בסיס המפ - של חברת מארלי נטורל

“הסטארטאפ שהצליח למכור את בוב ואת ג’מייקה כולה,” נכתב בכותרת הכתבה, שאף הדגישה כי מדובר בחברה “לבנה” מניו יורק שרוכבת על גל כלכלי מעמק הסיליקון, ושעומדת לעשות כסף רב “על הגב” של משפחת מארלי. לדברי המתנגדים, חברת הנכסים משתמשת באישור של כמה מבניו של בוב כדי לפגוע במורשת שהתכוון להשאיר מאחוריו, ולהפוך אותה “להר של מזומנים”.

לעומת זאת, בני המשפחה עצמם דווקא טוענים כי פתיחת הליין מהווה כבוד גדול עבור אביהם המנוח. “אבא היה כל כך שמח לראות שאנשים מתחילים להבין את כוח הריפוי של הצמח,” מסרה ביתו סדלה מארלי (Cedela Marley) בריאיון, “הוא מחייך עכשיו מלמעלה על כל מה שקורה פה.”

ראו עוד:
הלהיט החדש באיטליה: גלידת קנאביס “בוב מארלי”
סנופ נוסע לג’מייקה ומשחרר את האריה שבו
האם מריחואנה תעשה אותך מוזיקאי טוב יותר?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר