קורס קנאביס רפואי חדש לרוקחים

בחודש הבא ייפתח המחזור הראשון של קורס חדש לקנאביס רפואי עבור רוקחים בלבד, זאת במסגרת ההכנות למעבר לאספקת קנאביס רפואי בבתי מרקחת במסגרת רפורמת ה’מדיקליזציה’. ההכשרה בת כ-40 שעות ועלותה כ-2,000 ש”ח.

אחרי הכשרת כ-80 רופאים בשנה שעברה, לצורך ניפוק עתידי של רישיונות קנאביס רפואי בעצמם ברגע שתוטמע הרפורמה שמתעכבת בגלל הקפאת היצוא, בקרוב יוכשרו גם עשרות רוקחים שתפקידם יהיה לנפק את הקנאביס בבתי המרקחת.

במסגרת הקורס חדש, המאורגן על ידי הסתדרות הרוקחים ומנוהל אקדמית על ידי פרופ’ גיל בר סלע, ילמדו הרוקחים את רזי ‘הספר הירוק‘ ואת נהלי תקן IMC-GDP של משרד הבריאות, ולבסוף יקבלו רישיון רשמי לניפוק קנאביס רפואי בבתי מרקחת.

כדי לעודד את הרוקחים להצטרף מבטיחה ההסתדרות הנחה של 250 ש”ח מעלות הקורס העומדת על 2,000 ש”ח עבור כ-40 שעות לימוד, ל-100 בעלי בתי מרקחת שימציאו אישור מאחת מן האוניברסיטאות על הרשמה לקורס.

בטכניון ייפתח המחזור הראשון של הקורס החדש (30.4.18) והאוניברסיטה העברית תעביר את המחזור השני (בתל אביב) ככל הנראה כבר מספר שבועות לאחר מכן. ההרשמה המוקדמת לקורס הקרוב בטכניון מסתיימת בתאריך 20.3.18.

“במחצית דצמבר 2017 פרסם משרד הבריאות דרישת סף חדשה לצורך קבלת רישיון לניפוק קנאביס רפואי בבתי המרקחת,” כתב מנכ”ל הסתדרות הרוקחים אמיר ניצן. “זאת בהתאם לדרישת משרד הבריאות כי ‘המסירה בפועל של מוצרי הקנאביס תיעשה באחריות ובפיקוח רוקח אשר עמד בהצלחה בהכשרה מקצועית מאושרת ע”י היק”ר (Medical Grade) באחד מהמוסדות האקדמיים”.

להרשמה לחצו כאן. לתכנית הקורס במלואה לחצו כאן.

חדשות