בארץחדשות

חדש: קורס גידול (קנאביס) תחת נורות

לראשונה בישראל: קורס חדש לגידול ביתי תחת נורות עבור אלו שאינם יודעים דבר על גידול ביתי וגם לאלו שהתנסו ולא הגיעו לתוצאות הרצויות. “נכשיר עובדים לענף הקנאביס החוקי בישראל ובעולם,” אומרת יוזמת הקורס, שפותחת ב-3.9 את המחזור השלישי שלו. “הכל חוקי,” היא מבהירה.

כשבשנת 2011 פירסם מגזין קנאביס מדריך גידול קנאביס בבית תחת נורות, זו היתה הפעם הראשונה שמדריך שכזה מתפרסם באינטרנט באופן גלוי, לאחר ששנים קודם לכן פורסם ספר גידול הקנאביס הראשון בישראל, המדריך של ‘סימיסו’, שנפוץ כקובץ PDF חסוי.

באותן שנים מדובר היה בפריצת דרך במאבק להחזרת הקנאביס אל חיקי המיינסטרים, אך מאז הפך גידול קנאביס בבית לתחביב נפוץ במיוחד.

עבור אלו המעוניינים להצטרף לטרנד ולאמץ את התחביב, מגיע כעת שלב נוסף באבולוציה של ההדרכה על גידול קנאביס עם קורס חדש הנושא את השם ‘האקדמיה לגידול ביתי‘ ומציע ללמד את כל מה שצריך לדעת כדי לגדל קנאביס באופן מושלם בבית: מבחירת הזרע, דרך שלבי הגידול השונים ועד לייבוש ויישון נכון של התפרחת לפני שימוש.

לדברי היוזמת והמנחה הראשית, מאי, הקורס מתאים בעיקר למתחילים – כאלו שמעולם לא גידלו צמחים קודם בביתם, או כאלה שעשו זאת מספר פעמים וגילו שכדי לקבל תוצרת משובחת במיוחד לא מספיק רק להשקות במים.

קורס גידול ביתי של האקדמיה לגידול ביתי - ביקורות
תלמידים שסיימו את הקורס ממליצים

למרות שהקורס אינו מיועד אך ורק למי שרוצה לגדל קנאביס, אלא גם לאלו המעוניינים ללמוד לגדל כל צמח שהוא תחת נורות, מקווה מאי להסמיך עובדים מקצועיים לענף הקנאביס החוקי המתפתח בארץ ובעולם.

“היום כבר יש חוות גידול קנאביס חוקיות בישראל ובחודשים הקרובים, במסגרת רפורמת הקנאביס הרפואי, אמורות להיפתח עוד עשרות כאלה,” אומרת מאי. “אותן חוות יזדקקו לעובדים שיודעים מה זה גידול קנאביס, מבחינים בין מחלות צמחים שונות, מכירים שיטות להשבחת התוצרת ובאופן כללי מבינים את השפה ועולם התוכן המגוון הזה.”

בנוסף מסבירה מאי שהקורס החדש מתאים גם לאלו המעוניינים למצוא לאחר מכן עבודה בתחום גידול הקנאביס במדינות בהן זה חוקי, בעיקר בארה”ב שם 8 מדינות כבר אישרו לגליזציה מלאה.

בקורס החדש, שהמחזור השלישי שלו אמור להיפתח בעוד כשבועיים, ב-3.9, מקבלים הנרשמים 5 מפגשי לימוד שיערכו לאורך 5 שבועות באורך של עד שעתיים כל אחד. הקורס כולל הדרכות עיוניות כמו גם הדגמות ויזואליות של חלק מהתהליכים, הכלים הנמצאים בשימוש וכיוצ”ב.

בדף ההרשמה לקורס (כאן) ובדף הפייסבוק החדש (כאן), מפורט התוכן אותו ירכשו התלמידים במהלך המפגשים שיערכו בתל אביב, בו תיכנון והרכבת חללי גידול, הנבטה, דישון, גדילה וייחורים, שיטות גידול מתקדמות, מחלות עלים וזיהוי חוסרים, עודפים ומזיקים וכן הפרחה, דישון-פריחה, בשלות, קציר, ייבוש ויישון.

הרצאת על גידול ביתי
מתוך ההרצאה ‘איך לא להרוג את הצמח שלך’ – של ‘האקדמיה לגידול ביתי’

במחזור הראשון של הקורס, שהשמועה אודותיו עברה רק מפה לאוזן, השתתפו כ-5 תלמידים בלבד, אך לקראת המחזור הבא מאמינה מאי שמספר הנרשמים יגדל משמעותית עד כיתה של 20-30 תלמידים בכל מחזור.

מאי מדגישה שמדובר בקורס חוקי לחלוטין שנבדק ואושר על ידי עורך דין, כך שאין כל חשש מהבחינה הזו, אך יחד עם זאת ובהתאם לא יהיו בקורס שימוש או הצגה של צמחי קנאביס אמיתיים, אלא רק בתמונות, שרטוטים ווידאו.

בימים אלו ובמקביל לארגון הקורס החדש, עורכת ‘האקדמיה’ הרצאות חינמיות או בשיטת ‘שלם כפי רצונך’ בנושא גידול ביתי, שכותרתן “איך לא להרוג את הצמח שלך” (פרטים כאן). הרצאות אלו זוכות עד כה לפופולריות רבה וממלאות את המקום עד תום.

האקדמיה לגידול ביתי
דור, מדריך באקדמיה לגידול ביתי

קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)
Close