מגלגל...

חדש מבית היינקן: בירת קנאביס

ענקית הבירה הבינלאומית ‘היינקן’ מאחדת בין שני חברים במשפחת הקנאביים – כשות וקנאביס – ומציגה בירת קנאביס חדשה מועשרת ב-THC ו-CBD. הבירה אינה מכילה אלכוהול בכלל ומיוצרת בפועל על ידי ‘לגוניטס’, חברה-בת של היינקן.

החל מהשבוע שעבר (30 ביולי) יכולים תושבי קליפורניה לרכוש בירת קנאביס חדשה, “היי פיי הופס” (Hi-Fi Hops), מבית ענקית הבירות הבינלאומית ‘היינקן’ (Heineken).

הבירה החדשה, שאינה מכילה אלכוהול, מוצעת בשתי גרסאות: אחת “רגילה” המכילה 10 מ”ג של THC, הרכיב הפסיכואקטיבי בקנאביס, והגרסה השנייה, העדינה יותר, “לייט” אם תרצו, המכילה 5 מ”ג THC ו-5 מ”ג CBD, הרכיב הלא-ממסטל.

בירה קנאביס היינקן לגוניטס
בירת הקנאביס החדשה: “רגילה” עם 10 מ”ג THC ו”לייט” עם 5 מ”ג THC

הבירה משווקת על ידי חברת ‘לגוניטס‘ (Lagunitas), חברת בירות עצמאית ש-50% ממניותיה נקנו על ידי היינקן ב-2015, וה-THC בה מגיע ממעבדות חברת מיצויי הקנאביס האמריקנית ‘אבסולוט אקסטרקטס’ (AbsoluteXtracts).

בדומה לבירות רבות אחרות גם “היי פיי הופס”, כשמה כן היא, מיוצרת מכשות (Hops) – צמח ממשפחת הקנאביים ומן “בן דוד” של הקנאביס.

“חלמנו רבות על איחוד משפחות בין כשות לבן דודה הקנאביס,” אומר מומחה הבירות של החברה, ג’רמי מרשל. “רצינו להפוך את החגיגה הזאת למציאות במשקה חדש נטול אלכוהול”.

גם זה בטח יעניין אותך

מריה סטיפ, מנכ”לית לגוניטס, הוסיפה כי “הרעיון להיות חלק ממשקה חדש המכיל קנאביס הרגיש כמו הצעד הבא המושלם ודרך טבעית לחבר בין העבר לעתיד”.

כשות כשותנית
פרחי כשות, בן דוד של הקנאביס

‘היינקן’ עקפה בכך את תאגיד האלכוהול הענק ‘קונסטליישן ברנדס’ (Constellation Brands), יצרן הבירה ‘קורונה’, שפועל מאז 2016 על פיתוח דומה של בירת מריחואנה.

קונסטליישן ברנדס רכשו באוקטובר שנה שעברה 9.9% מענקית הקנאביס הקנדית ‘קנופי’, אך כעת נראה שהיינקן הקדימו ועשו את הצעד המשמעותי הראשון לפניהם.

מהלך זה של חברות הבירה הגדולות מגיע כנראה בין השאר גם בעקבות מסקנות דו”ח של חברת המחקר Cowen & Co, שמצא כי מדינות שאישרו לגליזציה מלאה של קנאביס ראו ירידה במכירות הבירה בשטחן.

סרטון הפרסומת של הבירה החדשה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר