מגלגל...

חדש: שירות “נפק וסע” לקנאביס רפואי בבית מרקחת השל”ה בת”א

תיקון עולם משיקה היום בית מרקחת חדש עם שירות "דרייב ת'רו" בהזמנה מראש. לכבוד המאורע החברה מציעה הנחות ללקוחות חדשים. ורד רוזן, האשה החזקה בענף, גזרה הבוקר את הסרט באירוע חגיגי. מנכ"ל החברה אבינועם ספיר מסביר בשיחה עם מגזין קנאביס איך הם מתכוונים לשמור על ייחודיות מול התחרות הגוברת בענף

‏חברת הקנאביס הותיקה תיקון עולם קנביט (Tikun Olam Cannbit) משיקה היום (שני) בית מרקחת עצמאי משלה לניפוק קנאביס רפואי, ברחוב השל״ה 9 בתל אביב (מתחם בזל). שמו הרשמי של בית המרקחת הוא “בית מרקחת השל”ה” ונמכרים בו מגוון סוגי זנים ומוצרי קנאביס רפואי משלל חברות ולא רק של תיקון עולם עצמה, כמו גם מאיידים ואביזרים נלווים.

ורד רוזן בהשקת בית מרקחת השל"ה תיקון עולם
ורד רוזן, בעלת מרבית המניות הפרטיות בתיקון עולם והאשה החזקה בענף הקנאביס הרפואי בישראל, גוזרת את הסרט בהשקת בית מרקחת השל”ה, לפני שעה קלה בתל אביב

‏לכבוד ההשקה הודיעה החברה כי במהלך חודש ההשקה, כלומר מהיום ולמשך 4 שבועות, תינתן הנחה בסך 100 ש”ח לכל רכישה של תפרחות ושמנים בבית המרקחת בתנאי שהרכישה המקורית בגובה של 500 ש”ח לפחות.

‏גימיק מעניין שמציעה החברה, אולי לראשונה בארץ, הוא שבית המרקחת יספק שירות דרייב ת’רו (“נפק וסע”) – סוג של שירות טייק אוויי המאפשר ללקוחות לרכוש מוצרים בלי לצאת מרכביהם – במסגרתו הרוקח ינפק את מוצרי הקנאביס והם ימסרו לרכבו של המטופל מבלי שהנהג יידרש למצוא חניה, זאת בהזמנה ותשלום מראש.‬‬

לפני שעה קלה נערך אירוע ההשקה במקום, אליו הגיעה גם ורד רוזן, בעלת המניות החזקה בתיקון עולם קנביט ולמעשה האשה החזקה ביותר בענף הקנאביס הרפואי בישראל כיום, שגזרה את הסרט.

בית מרקחת השל"ה תיקון עולם
בית מרקחת השל”ה של תיקון עולם בתל אביב

לדברי מנכ”ל תיקון עולם קנביט, אבינועם ספיר, היקף ההשקעה בהקמת בית המרקחת והפעלתו למשך כשנה טרם הפיכתו לבית מרקחת המורשה למכור קנאביס רפואי נאמדת בלמעלה ממיליון ש”ח.

את הבחירה לפתוח את בית המרקחת דווקא בתל אביב למרות תחרות לא קטנה מול בתי מרקחת קיימים לקנאביס מסביב, מסביר ספיר בכך ש”אנו רואים חשיבות רבה בממשק הקרוב לקליניקת ההדרכות, במיוחד כשלקוחותינו הנאמנים היו רגילים לאורך השנים לקבל את המוצרים האיכותיים בנקודת הניפוק בצפון אבן גבירול ולכן היה חשוב גם להשאר בסביבה”.

איתן בן אליהו, יו"ר תיקון עולם קנביט
מפקד חיל האוויר לשעבר ויו”ר תיקון עולם קנביט היום, איתן בן אליהו, באירוע ההשקה היום

לדברי ספיר אין בכוונת החברה לפתוח בתי מרקחת נוספים בשלב זה. “אנחנו אוחזים בכלל החוליות בשרשרת הערך עם שתי חוות גידול, מפעל, מעבדה וקליניקת הדרכות,” הוא אומר. “פתיחת בית המרקחת משלימה את מכלול החוליות שבשרשרת ובשלב זה אנחנו מתמקדים במו”פ וצועדים לעבר הפיכת הקנאביס הרפואי למוצר פרמצבטי”. לדבריו, “לתיקון עולם-קנביט יש הסכמים אסטרטגיים עם סופר פארם, רשת שר”מ ובתי מרקחת נוספים. מוצרינו זמינים במספר רב של בתי מרקחת ברחבי הארץ ולכן אנו לא מזהים צורך לפתוח עוד בתי מרקחת.”

אין חשש לפתוח בית מרקחת לקנאביס דווקא בזמן שהצ”ח שמבטלת את הצורך בהם, עברה בקריאה טרומית בכנסת?

קשה היום להעריך איזה סעיפים בהצ”ח ישארו בנוסח הסופי שיעבור וגם הסעיף העוסק בעניין הזה, קשה לדעת האם ישאר כי בנוסף להתנגדות החזקה של הסתדרות הרוקחים ישנה גם התנגדות עיקשת לסעיף הזה מצד רע״מ. עם זאת, במידה ואכן לא יהיה צורך בבתי מרקחת, אין לי ספק שאנחנו ננגיש את המוצרים את המוצרים האיכותיים שלנו בנקודות נוספות בארץ.

האם תל אביב לא רוויה כבר בבתי מרקחת שמוכרים קנאביס? 

מס׳ המטופלים עולה בכל חודש, חלקם הגדול מגוש דן ולכן יש מקום לכולם. החברה הייתה הראשונה לפתוח חנות מכירה בתל אביב עוד בהסדרה הישנה שפעלה כעשור, שירתה למעלה מעשרת אלפים מטופלים מהאזור ועלו בקשות מרבים מהם, שנפתח שוב, הפעם בית מרקחת בהתאם לרפורמה.

איך שומרים על ייחודיות מול תחרות קשה? 

יש לנו את הניסיון הרב ביותר בתחום גם בנושא השירות הפרונטלי למטופלים. הרוקחים ועובדי בית המרקחת השל״ה הם מנוסים ובקיאים מאוד בתחום הקנאביס הרפואי ויודעים להעניק שירות יעיל וסופר מקצועי למטופלים. בית המרקחת גם צמוד לבית תיקון עולם, בו ממשיך צוות האחיות המוסמכות לתת הדרכות טיפול רפואיות. במקום מתבצעות גם הדרכות שימוש במכשירי אידוי, הרצאות בתחום ועוד. בנוסף לשירותי משלוחים של מוצרי החברה, בית המרקחת מספק גם שירות ׳נפק וסע׳ להזמנה ותשלום מראש וקבלת המוצרים ישירות לרכב המטופל מבלי שידרש למצוא חנייה.

עם בית המרקחת תיקון משלימה אחזקה בכל שרשרת הייצור והשיווק. זה לא מאפשר לכם למעשה להוריד מחירים באופן משמעותי לפחות בבית המרקחת שלכם? 

אנחנו מעניקים בחודש הראשון הנחה של 100 ש”ח (ברכישה מעל 500 ש”ח של זנים ו/או שמנים) ובהמשך יהיו גם מבצעים נוספים. אחזקת כל שרשרת בערך מאפשרת לנו להעניק הטבות למטופלים הנאמנים שירכשו לפחות 2 אריזות תפרחות ו/או השמנים, יזכה להנחות קבועות, בהתאם לרצף הרכישות, על מוצרי החברה.

למה רואים את חברות גידול רוכשות יותר ויותר בתי מרקחת לאחרונה? 

לא מכיר את מכלול השיקולים של שאר החברות, הגדלת ההכנסות בדיווחי החברות ע״י רישום הכנסות בתי המרקחת הנרכשים, הוא בטוח אחד מהם.

‏בבית תיקון עולם, הצמוד לבית המרקחת, החברה תמשיך להעניק ללא עלות, הדרכות טיפוליות ע״י צוות אחיות מוסמכות. “אנחנו מציעים שירותי הדרכה לכלל המטופלים, שירות שלתפיסתנו הוא חיוני והכרחי למטופלים נאיבים שרק התחילו את הטיפול בקנאביס רפואי,” אומר ספיר. “צוות ההדרכה הוותיק שלנו מומחה במתן הדרכות מסוג זה הן בזכות נסיון רב השנים של טיפול שאנחנו מעניקים והן בזכות המחקרים הקליניים שלנו שלימדו אותנו על אופן טיפול בהתוויות ספציפיות, כמובן שלא מדובר בתחליף לייעוץ רפואי אך אנחנו מציעים גם ליווי לאורך הדרך במידה ויש צורך בשינוי באופן הטיפול.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר