מגלגל...

חדש בישראל: גלידה בטעם קנאביס

חברה ישראלית משווקת לראשונה גלידה בטעם קנאביס, שתושק בכנס ‘קנאטק’ בשבוע הבא. הגלידה אינה מכילה רכיבי קנאביס כלל ולכן ללא השפעה, אך מועשרת בטרפנים ובשמן זרעי המפ.

חברת הגלידות הישראלית ‘וניליה‘ (Vaniglia) משיקה לראשונה בישראל גלידה בטעם קנאביס, או כך לפחות נטען.

גלידה בטעם קנאביס

“טעם הקנאביס” המשויך לגלידה על פי הפרסום הוא כמובן לא מיצוי של הצמח, אלא אך ורק שמן המופק מהזרעים, הידוע כבעל ארומה ייחודית לו.

“מותג הגלידות וניליה גאה להיות הראשון שמשיק בארץ גלידה בטעם קנאביס,” נכתב בהודעה שפרסמה החברה, בה צוין כי מדובר בגלידת שמנת המבוססת על רכיבים טבעיים בלבד.

הגלידה מכילה גם טרפנים, הרכיבים הריחניים בצמחים בכלל וקנאביס בפרט, בתערובת שלדברי החברה מדמה את הטעם של הקנאביס.

גם זה בטח יעניין אותך

הגלידה תושק בכנס ‘קנאטק‘ שיערך בתחילת השבוע הבא.

גלידה בטעם קנאביס של 'וניליה'

הרעיון הוא מדליק בהחלט, אבל לא מקורי, שכן בעיר אלסיו (Alassio) באיטליה חשבו עליו כבר בשנת 2015, כפי שפרסמנו אז. הגלידה האיטלקית המקומית, לה ניתן הכינוי “גלידת בוב מארלי”, הפכה די מהר ללהיט.

וניליה היא כמובן לא הראשונה שנעזרת בעלה הקנאביס הססגוני, שבימים אלה משתחרר מהסטיגמה השלילית שליוותה אותו לאורך עשרות שנים.

לאחרונה הוא הפך לסימן שמושך את העין ומקדם את המכירות, ולפיכך בשנים האחרונות ניתן לראות עוד ועוד מוצרי קוסמטיקה למשל, שעל אריזתם מוצגים עלים של קנאביס ופירוט כי מדובר במוצר המועשר קנאביס.

אך כפי שכבר ודאי הבנתם, לא מדובר באמת ברכיבי קנאביס, אלא במוצרים רגילים להם מוסיפים מעט שמן זרעי המפ.

שמן זרעי המפ, כשמו כן הוא, הוא שמן המופק מהזרעים של קנאביס המפ (משפחת זני קנאביס ללא השפעה פסיכואקטיבית) והוא חוקי גם בישראל מאחר ולא מכיל קנבינואידים כלל (THC, CBD וכד’).

מאחר וגם ‘המפ’ נחשב בהגדרה החוקית והגנטית ל’קנאביס’, נעזרות בו חברות השיווק כדי להתהדר בעלה המפורסם ביותר בעולם ולמשוך קהל לקוחות סקרן.

עבור מי שמעוניין להוסיף שמן זרעי המפ בעצמו למאכלים, כולל לגלידות שלו, ניתן לרכוש שמן זה באופן חוקי כאן למשל או כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר