חדש בבורסה בתל אביב: מדד קנאביס

הבורסה בתל אביב משיקה תת-ענף חדש לחברות קנאביס - "מדד קנאביס". בתת-ענף קנאביס, שייפתח בענף הביומד, צפויות להיכלל 11 חברות בשווי שוק כולל של כ-1.8 מיליארד שקל ושווי החזקות הציבור של כ- 700 מיליון שקל.

הבורסה לניירות ערך בתל-אביב (ת”א: ברסה) מודיעה היום (ב’) על פתיחת תת-ענף חדש לחברות הקנאביס תחת ענף הביומד. תת-ענף קנאביס יכלול את החברות שעיסוקן העיקרי הוא בתחומי מחקר, גידול, ריבוי, מכירה או ייצור ושיווק של מוצרי קנאביס רפואי.

סיווג נפרד זה נמצא בהלימה גם למגמה בחו”ל, שם חברות שעוסקות בריבוי, גידול, עיבוד וייצור קנאביס רפואי מסווגות ברוב הסיווגים תחת ענף HealthCare. יצוין כי חברות העוסקות במכירה ושיווק בלבד של מוצרי קנאביס, למשל חברות שינוע, בתי מרקחת, יבואנים וכיוצ”ב, לא ייכללו בתת ענף זה.

השקת תת-הענף הייעודי החדש לתחום הקנאביס הינו בהמשך לפניות שהגיעו מפעילי שוק ההון, במטרה להקל על השקת קרנות נאמנות המתמחות בחברות קנאביס. בהמשך הבורסה מתכננת להשיק מדד על תת ענף הקנאביס.

בתת הענף החדש, שיושק ביום ראשון 1 בנובמבר 2020, צפויות, כאמור, להיכלל 11 חברות בשווי שוק כולל של כ-1.8 מיליארד שקל, ושווי החזקות הציבור בהן מסתכם בכ- 700 מיליון שקל.

להלן רשימת החברות שיכללו בענף הביומד, בתת ענף הקנאביס: אינטליקנה, אינטרקיור, טוגדר, יוניבו, מדיוי, פארמוקן, פנאקסיה, קאנומד, קנאשור, שיח, תיקון עולם קנביט.

יש לציין שכבר היום ניתן לעיין במדד מניות קנאביס מצומצם, כאן במגזין קנאביס. עם זאת במדד זה מופיעות גם מניות שנסחרות בחו”ל כמו איי.אמ.סי וכן מניות החולשות על תת-פעילות בקנאביס כמו עמיר שיווק ועוד:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר