חברת "שיח" מעלה את מחירי הקנאביס הרפואי ב-20% נוספים

למרות תלונות מצד מטופלים ודיונים שנערכים בימים אלו בנושא זה בבג"ץ הקנאביס הרפואי, חברת "שיח" החליטה להעלות את מחירי חלק ממוצריה ב-20% נוספים.

חברת הקנאביס "שיח", הנסחרת בבורסה בשווי 256 מיליון ש"ח, הודיעה לבתי המרקחת על עליית מחירים נוספת של מוצרי סדרת "ניצן" מכל הסוגים החל מהיום (2.2.2020).

ממידע שהגיע למגזין קנאביס, אך שהחברה מסרבת להודות בו או למסור תגובה לגביו, מסתמנת עליית מחירים של כ-20% בסדרת מוצרי "ניצן", וזאת לשיא של כל הזמנים מבחינתה:

  • מחיר שקית תפרחות 'ניצן T10/C2' עלה מ-175 ש"ח ל-209 ש"ח
  • מחיר שקית תפרחות 'ניצן T15/C3' עלה מ-195 ש"ח ל-234 ש"ח
  • מחיר שקית תפרחות 'ניצן T20/C4' עלה מ-210 ש"ח ל-249 ש"ח

כזכור, לאחרונה נחשף בדו"ח ועדת המחירים כי מנהלי "שיח" הודו שעלויות הייצור פחתו לאור הרחבת שטחי הגידול וציינו כי למרות עלייה ברווחיות לשיא של כל הזמנים ושולי רווח של 50%, הם בחרו שלא להוריד מחירים.

עליית מחירי הקנאביס הרפואי של "שיח" הם חלק מעליית מחירים כוללת בענף, שמתקיימת במקביל לנסיונות משרד הבריאות להטיל פיקוח מחירים. הרפורמה הובילה לעליית מחירים של עד פי 4 ויותר ובמשרד מנסים, בדיעבד, לפתור זאת בעזרת רגולציה.

מנגד, משרד האוצר מתנגד בתוקף לפיקוח מחירים וטיעונים בעניין זה הציגו נציגי המשרד בדיוני ועדת המחירים שהתכנסה לבקשת שופטי בג"ץ. בתום הדיונים הסכימו הצדדים שלא להסכים ופרסמו קול קורא לציבור לקבלת התייחסויות עד 13.2.20.

בשבועות הקרובים יערך דיון נוסף בבג"ץ בסופו אמורים השופטים לקבל החלטה – האם להתיר את רפורמת הקנאביס הרפואי או לדחותה או לבטלה עד לתיקון הליקויים.

במקביל דיווחה חברת "שיח" הבוקר כי בכוונתה להקים פעילות לגידול, ייצור והפצת קנאביס רפואי ביוון, בעזרת חברה בשם "סריו הלס" (Sarrio Hellas) בה היא שותפה ב-50%, "בעסקה שצפויה להניב הכנסות של מיליוני יורו כבר בשנת 2021," כך על פי הדיווח. מתחם הגידול והייצור ישתרע על פני שטח של כ-60 דונם באזור העיר THIVA הממוקמת כ-80 ק"מ צפונית לאתונה.

החברה, שזו הפעם השנייה בה היא מעלה מחירים בחדות, סירבה כאמור למסור תגובה או הסבר כלשהו לעלייה הנוספת במחירים.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט