טוען...

ח”כית מהימין מקימה שדולה נגד קנאביס: “אשתף פעולה עם רע”מ” ‎‎

ח"כ וולדיגר טוענת שמדינות שאישרו לגליזציה מתחרטות על כך, מזהירה שקנאביס עלול לגרום לשבץ מוחי, ומודיעה שתשתף פעולה עם היריבים הפוליטיים שלה ממפלגת רע"מ כדי למנוע לגליזציה בישראל. "זה יהיה קטסטרופה, לא נקריב את ילדינו בשביל רווח של כמה שקלים"

ח”כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) הודיעה כי תקים היום (ג’) שדולה מיוחדת למאבק נגד לגליזציה של קנאביס, בה תערוך דיונים עם אנשי מקצוע ובעלי עניין, והוסיפה כי בכוונתה אף לשתף פעולה עם מפלגת רע”מ אשר מובילה בכנסת את ההתנגדות לכל הקלה בחוקי הקנאביס ואף זו שמונעת אותה בפועל.

בנוסף טוענת וולדיגר כי קנאביס גורם לשבץ מוחי, קובעת כי ישנן מדינות שאישרו לגליזציה ומצטערות על כך ומזמינה את הציבור להשתתף בדיונים בשדולה. את הדברים אמרה בריאיון לאתר “ערוץ 7”. עם זאת, כאשר נשאלה על ידי מגזין קנאביס אילו מדינות מצטערות על כך והאם בידיה אסמכתה לדברים, לא השיבה.

“מדובר בחומר ממכר ומסוכן, אני לא חושבת שאנחנו צריכים להביא את הדור לשימוש חוקי בקנאביס,” אמרה. “הסכנות משימוש כזה מאוד גדולות. מדברים על אחד מתוך 11 מבוגרים שעלול ליפול להתמכרות שפוגע רפואית, בעיות שבץ מוחי, לחץ דם, פגיעה בקוגניטיביות, תאונות דרכים ועוד.”

מיכל וולדיגר (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)
“מסתובב סביב הנושא הזה הרבה כסף ואינטרסים זרים” – ח”כ מיכל וולדיגר (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)

למרות שעל פי נתונים רשמיים דווקא מדינות שאישרו לגליזציה ראו ירידה בצריכת קנאביס בקרב בני נוער, שנעשית באופן די חופשי גם כיום בישראל, עומדת וולדיגר על הטיעון הזה כסיבה לאסור לגליזציה למבוגרים. “אצל ילדים ונוער הסיכון גדול יותר, 1 מכל 6 עלול ליפול להתמכרות. המוח מתפתח עד גיל 27, ובגיל הזה שימוש בסם יכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים,” אמרה.

“לא נקריב את ילדינו בשביל רווח כלכלי”

עוד לדבריה, הטענה שגורסת כי שוק הקנאביס הלא-חוקי כבר קיים גם ככה, ושעדיף שמיליארדי השקלים שכיום זורמים בשוק השחור לכיסיהם של ארגוני פשיעה ומבריחים יכנסו לקופת המדינה לטובת אזרחי ישראל, דווקא אינה מצדיקה את הפיכת השוק לחוקי.

“הסכנות עולות לאין ערוך, אז מה אם המדינה תרוויח עוד כסף?” היא אומרת, “נקריב את ילדינו למען רווח של כמה שקלים? לא! רובם המוחלט של אנשי המקצוע מצביעים על מגמה שהיא בגדר אסון אם נלך על לגליזציה כזו”.

מנסור עבאס (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)
“אני נסמכת על רע”ם שעומדים על הרגליים האחוריות ולא מאפשרים את זה” – ח”כ מנסור עבאס, יו”ר רע”מ (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

בנוסף מבקרת חברת הכנסת את המעורבות של בכירים לשעבר בצבא ובמשטרה בענף הקנאביס ואת המאבק ללגליזציה, על אף שנמשך עשרות שנים לפני כניסתם לתחום, היא מתארת כאינטרס כלכלי שלהם.

“מסתובב סביב הנושא הזה הרבה כסף ולצערי הרב מדובר הרבה פעמים באינטרסים זרים,” היא אומרת. “בטווח הארוך זה יעשה נזק עצום ואני מצפה מאנשי הציבור וחבריי בכנסת לעשות חשיבה.”

“זה יהיה קטסטרופה, אני נסמכת על רע”מ”

למרות שהיא חברת מפלגת הציונות הדתית הנמאצת בצד הימני הקיצוני של המפה הפוליטית, וולדיגר מצהירה כי בכוונתה לשתף פעולה דווקא עם הצד השני, מפלגת רע”מ, המובילה כיום את ההתנגדות ללגליזציה ואף זו שמונעת אותה בפועל תוך שהיא מאיימת על הקואליציה שאם תקדם זאת, תופל.

“אני נסמכת על רע”ם שעומדים על רגליים אחוריות ולא מאפשרים את זה,” אמרה, ואף לא פסלה שיתוף פעולה של כל מפלגתה כולל העומד בראשה ח”כ בצלאל סמוטריץ’, עם רע”ם של ח”כ מנסור עבאס.

מיכל וולדיגר (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)
“חלק מהמדינות שעשו כבר לגליזציה מתחרטות” – ח”כ מיכל וולדיגר (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)

כאמור, לטענת וולדיגר יש מדינות שאישרו לגליזציה ומתחרטות על כך, אם כי היא לא סיפקה תשובה לשאלה באילו מדינות מדובר. “אם נעשה לגליזציה נהיה אחת המדינות הראשונות שעשו את זה, וחלק מהמדינות שעשו כבר לגליזציה מתחרטות”.

לסיכום היא מסבירה כי “אין במדינה מספיק מסגרות לטיפול בגמילה למבוגרים ולצעירים”, כי “דרושה תכנית לאומית מסודרת עם לתקציבים למניעה חינוך הסברה ומסגרות לטיפול במתמכרים” וכי “חברי הכנסת רצים מהר מאוד, זה יהיה קטסטרופה”.

ח”כ וולדיגר מנסה לעצור לא רק את הלגליזציה אלא גם את הניסיון להקל על המטופלים בקנאביס רפואי. כזכור, לפני כחודשיים וחצי הגישה דרישה רשמית ליועמ”ש הכנסת במטרה למנוע את הקמת ועדת הקנאביס הרפואי בראשות ח”כ שרן השכל שדנה קידום חוק הקנאביס הרפואי, בין השאר בטענה כי ח”כ השכל נמצאת בניגוד עניינים בדומה ליו”ר מפלגתה שר המשפטים גדעון סער.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר