מגלגל...

לראשונה חברת ביטוח קנדית מכסה עלויות קנאביס רפואי

חברת ביטוח מקנדה מספקת לראשונה קנאביס רפואי בחינם לסטודנט מועט יכולת, זאת לאחר שהגיש בקשה להחליף את התרופה הסטנדרטית והיקרה יותר שהוא מקבל. המקרה עשוי להפוך לתקדים שיסייע להנגיש קנאביס רפואי למטופלים מעוטי יכולת במדינה.

https://www.facebook.com/NowThisWeed/videos/1014913668591098/

ג’ונתן זאיד, סטודנט באוניברסיטת ווטרלו (Waterloo) שבקנדה, הפך לאדם הראשון במדינה שמקבל כיסוי מלא בעבור קנאביס רפואי – זאת לאחר שהגיש תביעה דרך מערכת הביטוח של האוניברסיטה לקבלת פיצוי עבור טיפול רפואי לכאבי ראש ומיגרנות.

בתביעה שהגיש זאיד, הסובל ממיגרנות חמורות בכל ימי השנה, הוא ציין כי המחיר היומי של קנאביס רפואי בכמות שמספיקה לו הוא 15 דולר ליום, מחיר הנמוך אפילו יותר מהתרופות הסטנדרטיות והמסובסדות שרשם לו הרופא.

חברת הביטוח הקנדית ‘Sun life‘ המטפלת בתיקים הרפואיים של תלמידי האוניברסיטה החליטה לקבל את בקשתו ולאשר לו את התקציב הדרוש לו לרכישת הקנאביס, בסכום בלתי מוגבל שעד כה הגיע לאלפי דולרים.

בשונה מתרופות אחרות שכמעט כולן מכוסות כיום לחלוטין תחת ביטוח הבריאות המקיף של אזרחי המדינה (Single-Payer Health Care Program), קנאביס רפואי הוא אינו תרופה הנושאת קוד “מזהה סם רפואי” (DIN) ולכן חברות ביטוח אינן מחויבות לשלם בעד הטיפול בו.

מקרהו של זאיד עשוי להפוך לתקדים חשוב ביותר בשוק הביטוח בקנדה, ואולי גם בעולם, ולמען המטרה הוא אף הקים קמפיין חדש להוזלת מחיר הקנאביס הרפואי והנגשתו לשכבות החלשות (CFAMM) – מהלך שלדעתם של מומחים כלכליים רבים עשוי להתרחש בשנים הקרובות.

ארגון CFAMM - מטופלים למען הנגשת קנאביס רפואי
ארגון CFAMM – מטופלים למען הנגשת קנאביס רפואי

למרות הסיכוי ל”שבירת השוק” ועזרה רפואית לאלפי אנשים, נכון לכרגע בשל העלות הגבוהה של פיצוי יותר מ-40 אלף מטופלי קנאביס רפואי הרשומים היום ברחבי המדינה, הכנסת הקנאביס הרפואי לסל הביטוח הוא עדיין יעד שנמצא רחוק מהישג יד.

בישראל חברות הביטוח אינן מכסות את עלויות הקנאביס הרפואי של חולים.

ראו עוד:
קנדה הודיעה באו”ם: לגליזציה באביב 2017
ממשלת קנדה אישרה: חולים יגדלו קנאביס בבית
מחאה קנדית: אקטיביסט שולח מיליון זרעי קנאביס בחינם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר