חברות הקנאביס למפלגות: לא תתמכו בלגליזציה – לא נבחר בכן

תומכי הלגליזציה גייסו את חברות הקנאביס אינטרקיור, תיקון עולם, BOL פארמה וגרין פילדס, שתרמו עשרות אלפי שקלים לקמפיין ללגליזציה וקוראות לפוליטיקאים ומועמדי המפלגות: "תתחייבו לקדם את הנושא - נשקול להצביע לכם, לא תתמכו - לא נצביע לכם"

אתמול (ג’) רגע לפני שמוגשות הרשימות לכנסת, השיקה תנועת “ליגלייז” קמפיין לתקופת הבחירות מטעם “קהילת הצרכנים, הצרכניות ותומכי הלגליזציה”. בכנס מקוון שנערך בזום השתתפו גם נציגי חברות הקנאביס מהמובילות בישראל אינטרקיור (בעלת השליטה בחברת קנדוק), תיקון עולם, BOL פארמה וגרין פילדס, שהצטרפו לקריאה להסדרת שוק קנאביס חוקי.

במסגרת הקמפיין קוראים פעילי הלגליזציה וחברות הקנאביס הרפואי לציבור תומך הלגליזציה בישראל להגיש לחברי הכנסת במשותף הצעה להסכם הדדי: המועמדים במפלגות יסכימו לקדם את הפסקת הפללת הצרכנים והסדרת שוק הקנאביס (לגליזציה) ובתמורה התומכים יסכימו להצביע להם.

החתימה על ההצעה מתבצעת באתר ייעודי שהוקם לצורך הקמפיין, ובהתאם לתכנית, לאחר שכמות מכובדת של תומכים תחתום על ההצעה, בכוונת התנועה להחתים את המועמדים במפלגות ובפרט את ראשי הרשימות על הסכמה להצהרה.

בכנס הוצג כאמור שיתוף פעולה ראשון בין תומכי הלגליזציה לחברות קנאביס ישראליות הפועלות בתחום הקנאביס הרפואי, כולל הודעה על מתן תרומות בסך כולל של עשרות אלפי שקלים שנתנו החברות לטובת קידום הקמפיין בתקופת הבחירות – זאת לדבריהם וכצעד לנורמליזציה של צרכני הקנאביס, שהם “הלקוחות העתידיים” של החברות. במסגרת הכנס המקוון הביעו נציגי החברות תמיכה גורפת בהסדרה מלאה של שוק הקנאביס הישראלי למטרות פנאי, לא רק מטעמי כדאיות או לטובת המטופלים, אלא גם ובעיקר כי מדובר במדיניות נכונה לדבריהם.

ח”כ לשעבר יפעת קריב מתיקון עולם אמרה: “לפעמים כמחוקקים אנחנו טועים, לפעמים אנחנו טועים טעות גדולה, ולפעמים זה לתקופה ארוכה. מדיניות ההפללה של צרכני הקנאביס ובכלל היחס שלנו כלפי צמח הקנאביס היא אחת מהטעויות הגדולות וארוכות הטווח. רק בזכות עבודה קשה של פעילים שנלחמו נגד המוסכמות במשך עשרות שנים ושילמו מחירים כבדים ובהם גם מייסדי תיקון עולם, לאט לאט רק עכשיו הקנאביס זוכה להכרה שמגיעה לו. כולנו יודעים עכשיו שצמח הקנאביס יכול בשימוש מושכל ואחראי להביא לתועלת משמעותית ומשנת חיים. אני מאמינה שאפשר לשנות. אנחנו בנקודת זמן שהתועלת כבר ידועה ושהשינוי צריך להגיע עוד בשנת 2021. זה יקרה. זה אפשרי. בחרנו לתמוך במהלך. הסדרת שוק הפנאי היא צעד נכון, צודק, הוגן ומבורך, שגם תוביל לירידת מחירי הקנאביס הרפואי למטופלים. כל החברה קוראת למקבלי ההחלטות להפנות משאבים משוק הפנאי לסבסוד חולים אונקולוגיים ומחלות נוספות. שוק הפנאי יביא לפתיחת אלפי מקומות עבודה חדשים – זה הכרחי להתמודדות עם משבר הקורונה. בשם תיקון עולם אני קוראת לכל הצרכנים והתומכים ולכל המועמדים בבחירות – הצטרפו לתמוך. לחברות השותפות אני קוראת לתמוך באנשים שהמדיניות פוגעת בהם, נוביל ביחד את השינוי”.

יעל זילברמן-רומנו מחברת BOL פארמה אמרה: “זה פתח של תקופה חדשה, אני מודה למובילי הקמפיין ולברך על הפעילות החשובה. BOL פארמה בהנהלה החדשה שמנו לנו למטרה לחדש את חוזה האמון ביננו לבין קהל המטופלים, ואנחנו מאוד גאים לקחת חלק בקמפיין. שוק הקנאביס הישראלי צעיר ומאוד סוער, וכולם לוקחים חלק בעיצוב שלו ובקביעה של הנורמות שלו. כל הצדדים נפגעו מטלטלות רבות בשנים האחרונות, בעיקר המטופלים. אנחנו יודעים שמלבד המטופלים יש עוד מאות אלפי ישראלים שצורכים קנאביס, אנחנו חושבים שהגיע הזמן להסדיר את צריכת הקנאביס בישראל כפי שעשו במדינות אחרות בעולם. אנחנו מאמינים בצמח הזה וחושבים שצריך להנגיש אותו למי שמעוניין, תחת מגבלות ובצורה אחראית ומוסדרת. זו נקודה מאוד משמעותית בתולדות התעשייה הישראלית, כשהמטופלים, החברות, פוליטיקאים, חוברים לפעילות משותפת שמטרתה להקל על צרכני הקנאביס בישראל. אנחנו קוראים למפלגות להתחייב לכל בנושא הלגליזציה, שלא אחת משמש כקלף נוצץ במערכת הבחירות ונזנח ביום שאחרי. הסדרה כזאת תיתן מענה מיטיב הן לצרכני רפואי והן לצרכני פנאי”.

לדברי תנועת ליגלייז: “המלחמה בצרכני הקנאביס ובצמח עצמו צריכה להסתיים כמו שכל מלחמה צריכה להסתיים: בהסכם שלום ונורמליזציה מתוך הבנה שצרכני הקנאביס והיזמים שמגדלים או משווקים את המוצר אינם האויב, אלא החבר”. 

במהלך כנס השקה שערכה התנועה אתמול באירוע זום, הוצג הקמפיין בצירוף סרטון מטעמם:

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט