חברון: 4 קומות מלאות בשתילי קנאביס נחשפו בבניין מגורים

שטחי הרשות הפלסטינאית הפכו מזמן למוקד גידולי קנאביס בולט, כשהשבוע מדווחת משטרת חברון על תפיסה של בניין בן 4 קומות בכפר דורא, שהיה כולו מלא בשתילי קנאביס. “נתפסו צמחי קנאביס גדולים שלגידולם השתמשו בטכניקות וציוד חדשני,” דווח.

בשנת 2015 נרשמה אחת מתפיסות גידולי הקנאביס הגדולות ביותר בהיסטוריה של האזור, כש-10 חממות מלאות ב-10,000 שתילי מריחואנה נחשפו והועלו באש. “הישראלים אשמים,” טענו אז כוחות הבטחון של הרשות הפלסטינאית.

אמש (ב’) פרסמה משטרת הרש”פ הודעה לעיתונות בה דיווח על תפיסת-ענק נוספת, הפעם של בניין בן 4 קומות בכפר דורא הסמוך לחברון, שכל חדריו היו מלאים בשתילי קנאביס בגדלים שונים לצד ציוד גידול משוכלל וחדשני, כך על פי הדיווח.

בניין גידול מריחואנה חברון דורא
בניין בן 4 קומות בו נתפס הגידול

“תודות למאמצים של השוטרים במאבקם נגד סמים ובעזרת מידע מודיעיני חשפנו בניין מגורים ששימש כבית גידול לא חוקי,” מסר בהודעה קולונל מוחמד טים, מפקד משטרת חברון. “כח משטרה פשט מיד על המקום שם נתגלתה בארבע קומות בבניין מעבדה לטיפוח וייצור של סם מסוג מריחואנה וציוד אלקטרוני חדשני ששימש לגידול.”

קולונל אלי אבו סאבחה, מפקד מחלקת הסמים של משטרת חברון, ציין כי מדובר בצמחי קנאביס ענקיים שנתפסו במקום וכי גידולם בבית מגורים הקשה על חשיפתם. “הצמחים שנתפסו היו הגדולים מסוגם ולגידולם השתמשו בטכניקות גידול וייצור מתקדמות,” אמר. “כל חלונות הבניין היו חסומים כדי שלא ניתן יהיה להבחין בפשעים שמתחוללים בפנים.”

בניין גידול מריחואנה חברון דורא
צמחי קנאביס גדולים נתפסו בדירה
בניין גידול מריחואנה חברון דורא
כוחות המשטרה עקרו את השתילים ושלחו אותם להשמדה
בניין גידול מריחואנה חברון דורא
שתילי קנאביס שנתפסו בדירה
בניין גידול מריחואנה חברון דורא
פרחי קנאביס בייבוש נמצאו בבניין
בניין גידול מריחואנה חברון דורא
כוחות המשטרה בתוך הבניין
בניין גידול מריחואנה חברון דורא
עשרות שתילי קנאביס בחברון

בעבר כבר טענו בכירים ברשות כי ישראל אשמה בתופעת גידולי הקנאביס ואף טענה כי “ישראל הופכת מריחואנה להרואין כדי לגרום נזק לחברה הפלסטינית”.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט