טוען...

הבהלה לירוק: חברת קנאביס קנתה עיירה שלמה בקליפורניה

עיר קטנה בקליפורניה נרכשה בעבור 5 מיליון דולר על ידי חברת קנאביס אמריקאית, שתהפוך אותה ליעד תיירות-קנאביס ייחודי שאמור למשוך חובבים וצרכנים מכל רחבי העולם. היא נמצאת 3 שעות נסיעה מלאס וגאס ובין השאר יוקמו בה מפעלים למוצרי מזון מועשרים ב-THC ומפעל לייצור מי CBD.

אחרי אישור חוקי הלגליזציה החדשים בקליפורניה ובמקביל לפתיחת מסחר הקנאביס החוקי בשטחה בינואר 2018, רכש הבעלים של חברה למוצרי קנאביס אמריקאית עיר שלמה במדינה בעבור 5 מיליון דולר – כדי לבנות בה את יעד תיירות-הקנאביס המושלם.

במהלך 18 החודשים הקרובים תשקיע החברה, ‘אמריקן גרין’, 2.5 מיליון דולר בניפטון (Nipton), עיר עלומה ושכוחת אל שאמורה להפוך בקרוב ליעד תיירותי שימשוך אליו צרכני וחובבי קנאביס מכל העולם.

בשטחה של העיר, המתפרשת על קרוב ל-500 דונם ובה יש כיום 20 תושבים בלבד, יוקמו בין השאר גם סופרמרקט, מלון, בית ספר, בריכות מינרלים וספא, לצד שיפוץ של מתקנים ומבנים קיימים – כולם צפויים לפעול על אנרגיה מתחדשת בלבד.

מלון ניפטון, קליפורניה
המלון בעיר ניפטון, קליפורניה, כיום – ישופץ ויהפוך יעד תיירותי

סטיבן שירין, מנהל הפרויקט, הסביר כי הקבוצה מעוניינת להוות דוגמה ליזמים ומשקיעים אחרים שיפתחו פרויקטים דומים בכל רחבי ארה”ב, במדינות בהן הותרו חוקי האיסור על קנאביס. “אנו רוצים שאחרים יראו הקמה של עיר ידידותית לקנאביס ויגידו לעצמם ‘למה שלא נעשה את זה גם אנחנו’,” אמר.

ניפטון, עיר כורים לשעבר, שוכנת במחוז סן ברנרדינו שבמזרח קליפורניה, יושבת על הגבול עם מדינת נבאדה שאישרה גם היא לגליזציה לאחרונה ונמצאת רק 3 שעות נסיעה דרומה מלאס וגאס שהופכת בעצמה לאחד ממרכזי הקנאביס המובילים בעולם.

“העיר הזו הוקמה ב-1905 בתקופת ‘הבהלה לזהב’,” אומר שירין. “כעת היא תתפתח בתקופת ‘הבהלה לירוק’,” – כפי שמכונה תעשיית הקנאביס החדשה ה’מתפוצצת’ ברחבי ארה”ב וצפויה להתפשט ברחבי העולם כולו.

בעלי ‘אמריקן גרין’ רוצים להפוך את העיר החדשה-ישנה לפרויקט שידגים כיצד קנאביס יכול לתרום לחברה, לתעשייה ולכלכלה ומתכננים בין השאר להקים במקום מפעל חדש למי CBD, שייצר וישווק בקבוקי מים מינרלים מועשרים ב’קנאבידיול’, הקנבינואיד הלא-פסיכואקטיבי שנחשב לבריאותי במיוחד.

עוד עתידים לקום בעיר מפעל לייצור ‘אדיבלס’ (Edibles) – מוצרי מזון מועשרים ברכיבי קנאביס, חנויות שיווק ומסחר שיכללו גם מכונות אוטומטיות לממכר קנאביס בזיהוי ביומטרי ואף תכניות לאמנים שיקבלו דיור מוזל בעבור פרויקטים בהם יקחו חלק.

ראו גם:
מארלי הופך כלא בקליפורניה לחוות קנאביס
בעיה בקליפורניה: מייצרים פי 8 יותר סחורה משנדרש

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר