חברה מציעה שמן קנאביס מסובסד לילדים אוטיסטים

בעקבות הרפורמה נאלצים הורים לילדים אוטיסטים לשלם הרבה יותר על שמן הקנאביס הרפואי לילדיהם. כעת נחלצת חברת BOL לעזרתם ומבטיחה סבסוד של העלויות עד סוף שנת 2019 כך שיוכלו לקבל שמן קנאביס בחינם לאחר תשלום של 300 ש"ח בלבד, ללא מגבלת כמות.

עליית מחירי הקנאביס הרפואי בעקבות המעבר למכירה בבתי מרקחת פגעה בעיקר בחולי סרטן ובילדים אוטיסטים, כאלו הצורכים כמויות גדולות יותר של קנאביס מהממוצע.

ילד אוטיסט צורך בממוצע כ-5 בקבוקוני שמן קנאביס בחודש לפחות, השווים ערך ל-50 גרם קנאביס ושעלותם בבתי המרקחת כ-700 עד 1,500 ש”ח – זאת לעומת 370 ש”ח לחודש ששילמו עד כה באסדרה הישנה.

שמן קנאביס מסוג “קונקסיר”: מסובסד עד סוף 2019 עבור ילדים אוטיסטים

עלייה חדה זו במחירים הובילה למחאה של הורים נגד משרד הבריאות, כולל הפגנה מתוקשרת שנערכה מול משכן הכנסת בירושלים, אך עד כה לא נעשה דבר בעניין זה.

משרד הבריאות אמנם הודיע בשבוע שעבר כי יטיל פיקוח מחירים על קנאביס רפואי המיועד לילדים אוטיסטים כך שישלמו עד 500 ש”ח לכל היותר, אך הליך זה נדרש עוד אישורים רגולטוריים וטרם נכנס לתוקף.

על מנת להקל על הורי הילדים מודיעה חברת BOL Pharma (“שאיפה לחיים”) כי החל מהיום היא מסבסדת את העלויות עבור שמן הקנאביס לילדים אוטיסטים כך שכל משפחה לא תשלם יותר מ-300 ש”ח בלבד לחודש, לכל כמות שהיא.

כלומר הורים לילדים שירכשו למשל 6 בקבוקוני שמן קנאביס רפואי, או אפילו יותר מכך, ישלמו 300 ש”ח עבור שני בקבוקונים ויקבלו את השאר בחינם וללא כל עלות נוספת – זאת עד סוף שנת 2019.

“אנו ערים לחשש המשפחות לילדים הלוקים באוטיזם מעלייה חדה במחירי שמן הקנאביס הרפואי בעקבות הרפורמה של משרד הבריאות, לא כל שכן עבור אלו המטפלות ביותר מילד אחד – אשר לצד הדאגה התמידית שלהן לילדיהן, נאלצות כעת לחשוש גם מהעול הכלכלי שבטיפול היחידי אשר משפר את היכולות התקשורתיות,” מסרה החברה. “לפיכך החלטנו לסבסד עבור כלל משפחות אלו את הטיפול בעזרת מוצרי החברה ולספוג את עליית המחירים הצפויה על מנת להפיג את דאגת ההורים מהנטל הכלכלי הכבד ולהנגיש את הטיפול לכלל הילדים הזקוקים לכך”.

לדבריהם “BOL Pharma החליטה שמשפחה אשר אחד או יותר מילדיה מתמודד עם אוטיזם ונוטל את מוצרי החברה, תשלם מחיר מקסימלי של 300 ₪ לחודש – ללא הגבלה על הכמות הנצרכת, וזאת עד סוף שנת 2019”.

החברה מדגישה כי שמן הקנאביס שיינתן במחירים מסובסדים הוא מסוג “קונקסיר” (CONNEXIR) אשר לדבריהם הוא “שמן הקנאביס היחיד בישראל שעליו בוצע מחקר קליני מקיף, כפול סמיות, מבוקר פלסבו ורנדומלי, בו השתתפו 150 ילדים הלוקים באוטיזם והראה בטיחות ויעילות ונתן אינדיקציה ברורה לשיפור במדדי היכולות התקשורתיות ויכולת לבצע משימות יומיומיות”.

עוד הם מציינים כי גם ילדים הנזקקים ליותר בקבוקים בחודש, ללא שום הגבלה, לא ישלמו יותר. על פי הסכמה אליה הגיעו עם בתי המרקחת הרופא יצייד את ההורים במכתב ייעודי המאשר את הכמות הנדרשת ובתי המרקחת, המודעים לכך, יתנו יותר אם מופיע במרשם וללא תוספת עלות. “ההטבה הזאת ניתנת בכל בתי המרקחת מורשי הקנאביס בארץ כולל פרטיים וסופר פארם,” נמסר.

לדברי החברה “מדובר בשמן קנאביס היחיד שהוכח מחקרית כי הוא מצליח לשפר באופן דרמטי את רמת התקשורת של המטופל ולמנוע אי־שקט קיצוני, חרדה, אובססיביות והתפרצויות זעם קשות העלולות לסכן את הילד ואת סביבתו, כך במחקר שערך ד”ר עדי ארן בבי”ח ‘שערי צדק’.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר