מגלגל...

חברה מבטיחה: “קנאביס נטול ריח – בקרוב”

חברת הקנאביס הקנדית 'קנאבקו' טוענת כי פיתחה טכנולוגיה חדשה שמאפשרת הפקת קנאביס כמעט נטול ריח. בשלב זה היא אינה מוסרת פרטים נוספים, אך כבר קיבלה אישור ראשוני ממשרד הבריאות הקנדי וגייסה הון רב.

חברת הקנאביס הקנדית ‘קנאבקו’ (CannabCo Pharmaceutical Corp) פרסמה היום (ג’) הודעה מסתורית לתקשורת, בה היא טוענת כי פיתחה טכנולוגיה שמנטרלת את הריח שנודף מקנאביס בעת האחסון ואפילו בעת העישון.

ההכרזה של החברה מעוררת סקרנות רבה בענף, שכן מדובר בבשורה משמעותית ומעניינת אם אכן נכונה – אך באופן טבעי עולות גם ספקות לגבי האמינות שלה.

בשלב זה כל הפרטים בנוגע לפיתוח החדש נמצאים תחת מעטה של סודיות מסחרית ולא ברור כלל כיצד פועלת ההמצאה החדשה, אותה מתארת החברה כ”טכנולוגיית קנאביס מתקדמת עבור הפקה של קנאביס כמעט נטול ריח”.

“חלק מצרכני הקנאביס והאנשים שסביבם, מתלוננים על הריח, בעיקר במקומות סגורים כמו דירות מגורים,” כותב נשיא ‘קנאבקו’ מארק פליקאן בהודעה. “הטכנולוגיה הזאת נותנת מענה לבעיה הזאת”.

‘קנאבקו’ טוענת כי חתמה על הסכם עם ספקית שאת זהותה היא אינה חושפת, להפצת טכנולוגיית נטרול הריח שלה, ומתכוונת לשווק מגוון מוצרים מסוג זה לשוק הרפואי ושוק הפנאי. לטענתה הטכנולוגיה אף עומדת בתקן GMP.

עוד טוענת החברה כי טכנולוגיה זו, בשם PURECANN, לא רק “מפחיתה משמעותית” את ריח הקנאביס בעת עישון ואחסון, אלא גם מפחיתה את תחושת המחנק בגרון בעת העישון ואפילו מפחיתה את תחושת החמרמורת (הנגאובר) בבוקר לאחר העישון.

“קנאביס, מטבעו, גורם לשיעול ומחנק בריאות כאשר הוא נשרף, במיוחד עבור צרכנים חדשים”, אומר מארק נובאק, מנהל התפעול הראשי של החברה. “השימוש בטכנולוגיה שלנו מאפשר לנטרל חלק ניכר מתחושת המחנק שנגרמת מעישון קנאביס, והופכת את תהליך השימוש בו לנעים יותר תוך כדי שמירה על התכונות הנחוצות שלו”.

לפי ההודעה לתקשורת, משרד הבריאות הקנדי נתן אישור ראשוני לפעילות של החברה, שכרגע מגייסת כסף ממשקיעים ובונה מתקן ייצור בקנדה. עד כה החברה כבר גייסה לדבריה 24 מיליון דולר ממשקיעים בשנת 2017.

יש כמובן מקום להטיל ספק בטענות של ‘קנאבקו’, ורק הזמן יוכיח האם הן נכונות או לא. עם זאת, מדובר בחברה שבראשה עומדים אנשי עסקים רציניים ומדענים בעלי מומחיות רבה בתחומם, והיא הצליחה לגייס כסף רב ממשקיעים.

זאת אינה הפעם הראשונה ש’קנאבקו’ יוצאת בהצהרות דרמטיות שעדיין לא גובו בראיות. רק בחודש יולי השנה הכריזה החברה כי תשיק בקרוב טכנולוגיה אחרת, תחת השם PHEONIX, אותה היא מתארת כמערכת מתקדמת לגידול קנאביס שמאפשרת גידול בעלות של פחות מחצי דולר לגרם, עם תפוקה מוגברת ואיכות מקסימלית.

לפי נשיא החברה פליקאן, ההשקה של ‘פיניקס’, שצפויה להתרחש ב-2020 כאשר החברה תקבל את הרישיון שלה ממשרד הבריאות הקנדי ותסיים לבנות את המפעל החדש שלה, “תביא לטלטלה בתעשייה, תוריד משמעותית את רף העלויות ותעלה את רף האיכות עבור גידול פנים”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר