האי האוסטרלי הקטן ימכור קנאביס רפואי לקנדה

ישראל מתמהמהת ומאבדת את הפוטנציאל הכלכלי האדיר: חברת AusCann האוסטרלית חתמה על הסכם ראשון מסוגו במסגרתו היא תגדל ותייצא קנאביס מהאי הקטן 'נורפולק' לממשלת קנדה. תעשיית ייצוא הקנאביס האוסטרלית צפויה לגלגל כעת מיליוני דולרים עוד במהלך שנת 2016.

צעד נוסף במיסוד הסחר העולמי בקנאביס: עיתון 'הגרדיאן' הבריטי מדווח הבוקר על חוזה יוצא דופן הנחתם בין ממשלת קנדה לבין חברת AusCann האוסטרלית, במסגרתו תגדל החברה קנאביס באיכות גבוהה על אדמת אוסטרליה ולאחר מכן תייצא אותו לקנדים.

בעוד משרד הבריאות הישראלי מסרב לאשר ייצוא קנאביס רפואי שיכניס מיליונים רבים למדינה, האוסטרלים הקדישו אזור מיוחד המיועד לגידול הקנאביס באי 'נורפולק', אי קטן ומרוחק באוקיינוס השקט הנחשב לטריטוריה של ממשלת אוסטרליה, השטח ההתחלתי שיוקצה לגידול צפוי להשתרע על לא פחות משתי דונם.

על פי התכנון, עוד בטרם סיום השנה הנוכחית (2015) תתבצע השתילה הראשונה (כנראה בסביבות נובמבר), זאת על מנת שכבר במהלך שנת 2016 יהיה ניתן להתחיל ולייצא את הקנאביס.

אי קטן, בתולי ומרוחק. נורפולק
אי קטן, בתולי ומרוחק. נורפולק

הקנדים בעיקר מעוניינים שהאוסטרלים יגדלו עבורם זני קנאביס מסוג סאטיבה, או סאטיבה דומיננטית, זאת מכיוון שהזנים הללו מתקשים לצמוח ולשגשג תחת תנאי הקור הקיצוניים המצויים בקנדה.

"זהו פרויקט אוסטרלי ראשון מסוגו הזוכה לתמיכה מלאה של הקהילה באי נורפוק, והוא צפוי להכניס למקום לא מעט כסף בזכות עמלות על הייצוא, כמו גם ייצור של מקומות עבודה חדשים," מסביר איליין דארבי, מנכ"ל חברת AusCann שאף הוסיף כי "המהלך למעשה יוצר תעשיית ייצוא חדשה באוסטרליה עם פוטנציאל צמיחה בינלאומי אדיר".

כאמור, במשרד הבריאות הישראלי ממשיכים להתעקש ולאסור על ספקיות הקנאביס הישראליות לייצא את תנובתם לחו"ל, זאת על אף הלחץ הכבד שמפעילים החקלאים על גורמים שונים בממשלה ובמערכת המשפט, ולמרות הביקוש הרב הקיים ברחבי העולם לקנאביס הישראלי.

כעת נראה כי גם את הרכבת הזו אנו מפספסים כאשר מדינות המחזיקות בתפיסה סובלנית יותר כלפי הצמח, זוכות להנות מאפשרויות כלכליות חדשות ופוטנציאל פיתוח בלתי נדלה.

ראו גם:
ביקוש עולמי לגראס ישראלי – מדוע אסור לייצא קנאביס לחו"ל?
ממשלת לבנון רוצה לייצא קנאביס רפואי לחו"ל
האוניברסיטה העברית תפתח זני קנאביס ייחודיים עבור אוסטרליה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט