מגלגל...
x

זנדברג: “גם רופאים מעשנים מריחואנה”

יו”ר ועדת הסמים התארחה אצל לונדון וקירשנבאום ודיברה על תוצאות מחקרים המראים שקנאביס אינו מוביל לשימוש בסמים. “השפעת הקנאביס פחותה בהרבה מקפאין, אספירין וניקוטין,” אמרה זנדברג.

ח”כ תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים החדשה של הכנסת, התארחה הערב (ד’) באולפן ‘לונדון וקירשנבאום’ ודיברה על מינויה לתפקיד ועל תוצאות מחקר ‘מכון ירושלים לחקר שווקים’ שמצא בין השאר שהשימוש בקנאביס אינו מוביל לשימוש בסמים אחרים.

“יש מאות אלפי ישראלים שמעשנים קנאביס. מדובר באנשים מצליחנים, נורמטיביים, גם רופאים מעשנים מריחואנה” אמרה זנדברג. “נמצא שאנשים שצורכים קנאביס הם אנשים משכילים באופן יחסי.”

זנדברג דיברה על תוצאות המחקר, שנתוניו הוצגו השבוע במסגרת דיון מיוחד של הועדה. “המחקר מפריך את ‘תאוריית השער’ הגורסת כי צריכת קנאביס מובילה לשימוש בסמים קשים יותר. במחקר נמצא כי אין קשר כזה. אחוז ההדרדרות לסמים קשים שווה לזה שבאוכלוסייה הכללית,” אמרה.

תמר זנדברג לונדון וקירשנבאום

מיתוס נוסף שמופרך במחקר הוא ‘מיתוס הגננת’. “תמיד אומרים ‘מה היית עושה אם הגננת של הילד היתה מעשנת קנאביס’, אבל מסתבר שזה לא עומד בבחינת המציאות,” הסבירה זנדברג. “השפעת הקנאביס פחותה יותר מקפאין, אספירין, ניקוטין ועוד.”

כשנשאלה לגבי ה”חרם” שהטילו עליה חלק מחברי הועדה בגלל שהיא תומכת לגליזציה השיבה ש”זהו מבחינתי מסר של מפלגת ‘מרצ’ – שהמליצה עליי לראשות הועדה.”

זנדברג גם נשאלה האם היא מעשנת קנאביס בימים אלו, אך לא הספיקה להודות שכן.

תמר זנדברג: “אני מעשנת מריחואנה ואני לא פושעת”
תמר זנדברג: “גם לחיילים מותר לעשן חשיש”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר