זנדברג: “במקום להוביל את הציבור, חברי הכנסת נמצאים מאחוריו”

זנדברג אמרה את הדברים במסגרת כנס “לגליזציה, אי-הפללה ומה שביניהם” שנערך ביום רביעי השבוע בטכניון. “כבר שנים שחלק נכבד מהציבור בארץ מבין שצריכת קנאביס זו פעולה נורמטיבית לחלוטין,” אמרה.

ביום ד’ (25.12) נערך במרכז קנדה בטכניון בחיפה כנס מיוחד בנושא הצעת החוק המהפכנית שהגישה ח”כ תמר זנדברג ממרצ וקוראת לביטול האישום הפלילי כלפי משתמשי שעות הפנאי בקנאביס.

תמר זנדברג
תמר זנדברג בהפגנת הקנאביס ב-21.12 (צילום: לאון לואי בלנקליידר)

זנדברג סקרה את המצב הסטטוטורי הקיים היום ואת ההתקדמות בשימושים הרפואיים בצמח. היא חזרה על דבריה מלפני כחצי שנה ואמרה כי ״שימוש בשעות הפנאי בקנאביס זו פעילות נורמטיבית לא פחות משתיית כוס יין בערב ועל כן הפללת אלפי אזרחים שומרי חוק היא פשוט לא צודקת.”

“הגיע הזמן שהחוק הישראלי יותאם למציאות בארץ ושניישר קו עם המדינות המתקדמות בעולם,” אמרה זנדברג והביעה כעס על חברי הכנסת בישראל אשר לדבריה “במקום להוביל את הציבור הם הרבה מאחוריו”.

“כבר שנים שחלק נכבד מהציבור בארץ מבין שצריכת קנאביס זו פעולה נורמטיבית לחלוטין, אבל עדיין צריך ליצור לחץ ציבורי על חברי הכנסת בשביל שהם יבינו שהגיע הזמן לשינוי החקיקה,” אמרה.

עם זאת, הדגישה זנדברג, ישנה הרגשה טובה ש”הנושא הזה מפסיק לאט לאט להיות טאבו”.

ראו: תמר זנדברג: “גם לחיילים מותר לעשן חשיש”
ראו: תמר זנדברג על נתוני השימוש בקנאביס: “האחוזים גבוהים בהרבה”
ראו: מלחמות פייסבוק: יש עתיד נגד תמר זנדברג

חלק נכבד מהשיחה עם הסטודנטים הוקדש לשאלות מהקהל אשר התמקדו בשאלות על המצב במדינות אחרות, על הרחבת החקיקה גם ללגליזציה מלאה ועל האכיפה הקיימת היום. רובם ככולם הביעו תמיכה בהצעת החוק וברעיון שעומד מאחוריה.

בסקר שנערך לקראת הבחירות האחרונות ופורסם בעיתון הטכניון בינואר 2013, אחוזי התמיכה במפלגת “עלה ירוק” בטכניון היו הגבוהים ביותר בארץ והיא זכתה ל-27 מנדטים! תוצאות דומות היו גם בבחירות 2006.

טל גולדמן, יו”ר תא מרצ בטכניון (שאירח את האירוע): “עשרות הסטודנטים שהגיעו לאירוע והביעו את תמיכתם בהצעת החוק מוכיחים שהמדינה צריכה לשנות פאזה בנושא הזה, ולהפסיק להילחם בציבור”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר