טוען...

זנדברג במושב הלגליזציה בספיר: “אי הצדק לא יימשך”

חברת הכנסת תמר זנדברג נאמה במושב הלגליזציה בכנס שדרות, והבטיחה כי “אי הצדק וחוסר ההגיון הכלכלי לא ימשיכו”. יו”ר התאחדות הסטודנטים, גלעד ארדיטי, אמר כי על ציבור הסטודנטים לקחת חלק בפעילות פוליטית ולהביע את עמדתו למען שינוי המצב.

בשבוע שעבר נערך במכללת ספיר ובעיר שדרות כנס ‘שדרות לחברה‘, הנחשב לאחד הכנסים הציבוריים החשובים במדינה. לראשונה בתולדות הכנס, התקיים השנה מושב בנושא לגליזציה בהשתתפותה של חברת הכנסת תמר זנדברג, ראש האגף לטיפול ושיקום ברשות למלחמה בסמים ד”ר חיים מהל, פרופ’ אסא כשר, יו”ר התאחדות הסטודנטים גלעד ארדיטי ועוד.

צפו בוידאו סיכום האירוע:
(הופק על ידי “ספירלה” – מסלול העיתונאות של מכללת ספיר)

“עישון קנאביס הוא התנהגות שגרתית ונורמטיבית של מאות אלפי, ואפילו מיליון ישראלים,” אמרה זנדברג בפתיחת המושב, במהלכו הציגה טענות כלכליות וחברתיות לטובת המהלך ארוך הטווח של הלגליזציה בישראל. “אי הצדק וחוסר ההגיון הכלכלי לא ימשיכו, הרכבת יצאה מהתחנה ופתרון החקיקתי יגיע גם אלינו.”

“שקובעים חוקים שאנשים לא מסוגלים לעמוד בהם, יש לזה מחיר,” אמר יו”ר ההתאחדות, שהעריך כי חצי מהסטודנטים בישראל צורכים קנאביס. “על ציבור הסטודנטים לקחת חלק בפעילות פוליטית, ולהפנים כי בשביל להצליח ולשנות לא חייבים לשבת בקונצנזוס, אלא להביע את עמדתנו וכך לשנות את המצב הקיים.”

בסקר שנערך לקראת הכנס נמצא כי 55% מהציבור הישראלי תומכים באי הפללת צרכני הקנאביס. כמעט 40% תומכים בלגליזציה מלאה מעל גיל 21.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר