זמן איכות: הכירו את משחק הקלפים “דודא”

ריזלות, ג’וינטים, באנגים וגם כמה גרושים לשחד את השוטר – משחק הקלפים הזה באמת יעשה לכם חשק לשאכטה…

הדבר הראשון שהחברה שאלה אותי לאחר שנתנה מבט חטוף באריזת הקופסא הייתה: “מה הקטע של המשחק הזה? בסוף עושים סקס כאילו?”

הסברתי לה באכזבה שהמשפט “Dooda – A fun card game for adults” (“דודא – משחק קלפים כיף למבוגרים”) באמת מכשיל, אך במקרה הזה הם מדברים רק על לעשות שאכטה, שום דבר מיני. אני מצידי הייתי מבסוט על זה שהיא בחרה באופציה הראשונה קודם…

תנו לשתות בשקט

"משחק קלפים כיף, למבוגרים"
“משחק קלפים כיף, למבוגרים”

מאז ומעולם הייתה לי בעיה עם משחקים שמציבים לך הצלחה במשחק כתנאי לצריכת חומרים משני תודעה – למה לעזאזל אני צריך לחכות סיבוב ועוד סיבוב, כל זה תחת פיכחות מלאה כמובן, בזמן שחברים שלי כבר לא עומדים על הרגליים?

כל אותם משחקי “מסיבות רווקים”, שצריך לקלוע עם הפינג-פונג לכוס בירה ושקרים אחרים, תמיד עוררו בי סלידה. בשלב מסוים כבר הבטחתי לעצמי שיותר אני לא משחק ככה, לי יש חוקים משלי: אני נכנס שיכור למשחק – או לא נכנס בכלל!

המשפט השני שנכתב על-גבי האריזה היה: “The game’s objective is to get stoned” (“מטרת המשחק היא להתמסטל”), מה שעורר בי חשש שגם הפעם אנחנו מתבקשים להישאר סאחים עד שמישהו בר מזל יוכרז כמנצח.

גם זה בטח יעניין אותך

אבל איזה כיף שזה לא הסיפור כאן – במקרה שלנו אפשר לעשות איזה קטנה במהלך המשחק – אפילו מומלץ…

ראו עוד: למקצוענים בלבד: “קאלי קנון” – התותח מקליפורניה

עזוב לי את הג’וינט בחור

עבדכם הנאמן, יחד עם עוד שלושה מחבריי הטובים, התיישבנו סביב השולחן בסלון, פתחנו את החפיסה והתחלנו לקרוא את הוראות המשחק שלמזלנו היו פשוטות למדי: בגדול, צריך להרכיב סדרת קלפים מסוימת המורכבת מאביזרים שכל סטלן צריך: קלף ג’וינט, קלף מצית, קלף ניירות גלגול, קלף “סטלה” ובסוף כמובן גם קלף קנאביס – אחרת מה נעשן?

המשחק עצמו קליל ביותר בלי יותר מידי סיבוכים, ככה שגם אם אתם נמצאים במצב אפוי ביותר עדיין תוכלו לעקוב בקלות אחר המהלכים וההתפתחויות על השולחן.

האיורים המקוריים המעטרים את הקלפים מוסיפים פן משעשע למשחק, כמו גם התפקידים השונים שיש לכל קלף: אם מישהו למשל שלף לכם את קלף “הסטלן”, שאמור לקחת לכם את הג’וינט – תוכלו לדחוף לו את הבאנג ולשלוח אותו לדרכו. אם מישהו הוציא לכם את קלף השוטר, לא עלינו – תוכלו מיד לשחד אותו במאה שקלים, הלוואי שגם במציאות זה היה ככה – אפילו המחיר של הירוק מסביר פנים – רק 20 שקל והתארגנתם.

בסופו של דבר, לאחר חצי שעה של משחק אינטנסיבי ועישון אינטנסיבי לא פחות, הצלחתי להשלים את הסדרה ולנצח במשחק.

זה אמנם לא זיכה אותי באקסטרה שאכטה, אבל לפחות הרווחתי קצת זמן איכות עם חברים טובים. וזה, אם תשאלו אותי, שווה הרבה יותר משאכטה…

ראו עוד: את החשיש אני לא מרגיש – מה עושים כשכלום כבר לא משפיע?

צפו: כמה חבר’ה בדודא סביב השולחן:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר