זמביה מקימה ענף ייצור ויצוא קנאביס רפואי: "למען הכלכלה"

זמביה הפכה למדינה השלישית באפריקה שמאשרת רשמית הקמת ענף קנאביס רפואי כולל ייצור וייצוא. "המהלך הזה יכול לשנות את פניה של כלכלת זמביה," קובעים בכירים.

זמביה אישרה הקמת ענף קנאביס רפואי כולל ייצור וייצוא לחו"ל, במטרה לחזק את הכלכלה המקומית, כך הודיעה אמש (ב') דוברת הממשלה.

התכנית להקמת הענף אושרה פה אחד בקבינט לפני כשבועיים (4.12) והפכה את המדינה לשלישית באפריקה שמקימה ענף קנאביס רפואי אחרי זימבבווה ולסוטו.

בדומה למאבקים שהיו בישראל בטרם הקמת הענף באופן רשמי גם בזמביה התנהלו קרבות בין משרד הבריאות למשרדי בטחון הפנים והחקלאות על השאלה מי ינהל את השוק החדש.

על שר הבריאות הוטלה לבסוף המשימה לתאם את ניפוק הרשיונות הנדרשים לפעילות בענף, וכן הוקמה ועדת שרים שתהיה אחראית על ניסוח המדיניות.

על פי מידע ראשוני חברות שירצו לפעול בתחום הקנאביס הרפואי בזמביה תאלצנה לשלם 250 אלף דולר בשנה עבור קבלת רישיון, זאת ללא קשר לעלויות ההקמה.

"הקבינט אישר את מזכר CAB שהוצג על ידי שר הבריאות ללגליזציה של קנאביס למטרות רפואיות," נכתב בהודעה הרשמית.

נשיא המפלגה הירוקה, שקידמה ותמכה בתכנית מאז 2013 למרות שיושבת באופוזיציה, אמר ייצוא קנאביס עשוי להכניס למדינה עד 36 מיליארד דולר בשנה.

"תלוי כיצד בדיוק זה יעשה, אבל המהלך הזה יכול לשנות את פניה של כלכלת זמביה," אמר. "זה יכול להיות ברכה או קללה, כמו יהלומים, כמו זהב, תלוי במדיניות".


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט