זליגה: השיטה לקבלת תרופות ללא הגבלה

הרשויות מתרצות את התנגדותן להרחבת ענף הקנאביס הרפואי בזליגת החומר לצרכני הפנאי. מנגד הן מתעלמות בבוטות ממה שכבר הפך למגיפה של ממש: זליגת תרופות מרשם חוקיות – ממכרות ומסוכנות – לרחוב הישראלי. ליאור דיין חושף בראיון כיצד זה קורה ושיטה לקבל תרופות מרשם ללא הגבלה: כרטיס טיסה.

https://www.facebook.com/knbis/videos/726623010758222/

ארדן, ליצמן ושאר המתנגדים להרחבת הטיפול בקנאביס רפואי מתרצים את התנגדותם להרחבת ענף הקנאביס הרפואי בטענה שהחומר עלול “לזלוג” לציבור הרחב – וזאת למרות שמעולם לא הוגש ולו כתב אישום אחד בגין עבירה זו.

מנגד אותם גורמים ממש מתעלמים לחלוטין מזליגה לרחוב של תרופות מרשם חוקיות המכילות רכיבים מסוכנים וממכרים בהרבה: כדורים מסוגים שונים אותם ניתן לרכוש בתחנה המרכזית בזיל הזול, גם בשקל אחד לכדור, המציפים את השוק ללא הפרעה.

למרות שלאחרונה נחשף שמדי שנה מתים 2,000 ישראלים משימוש בתרופות מרשם, ובין אם הסיבה לכך היא הרווח הכלכלי ממכירת תרופות המוגנות בפטנט (שאינו קיים בתחום הקנאביס כיום) או לא, הרשויות אינן מתייחסות ברצינות לזליגת התרופות בדומה לזליגת הקנאביס.

כוכב הריאליטי ליאור דיין, שהיה מכור שנים לתרופות מסוג זה, חושף כעת בראיון ל’ידיעות אחרונות‘ דוגמה כיצד בדיוק מגיעות תרופות רבות כל כך לרחובות ומתאר את השיטה בה נעזר כדי לרמות את הרופאים ולקבל כמויות עצומות של כדורים.

“מצאתי שיטה,” הוא אומר. “הייתי מדפיס הזמנה של כרטיס טיסה, בלי שכמובן אני עומד לטוס. מתחיל בקופת חולים כללית, קרית מלאכי, 8 בבוקר. ניגש לרופא, ‘תקשיב, אני טס עכשיו, נתקעתי בלי, ואני חייב לחודש וחצי’. בום, 120 כדורים. משם כללית אשדוד. בום, 120 כדורים. משם לכללית גדרה. משם לסניף האם, יהושע בן נון תל אביב. ומסיים בבית: כללית עפולה. ליד נ-ה-ל-ל”.

“הייתי יודע גם כמה לקחת בכל בית מרקחת עד ללימיט, כדי לא להיחסם,” הוא מוסיף. “לזה מוסיף את הדאונרים, בלי מרשם. אבל בדרך כלל פשוט לא היה לי כוח לעשות יום כזה. מאז שיצאתי מהצבא ועד היום אני על איזשהו כימיקל. לא היה לי יום בלי. אני האדם שצריך להדליק משואה בתור מי שהיה שפן הנסיונות של חברות התרופות…”

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות הראו שוב ושוב, ושוב, שהרחבת השימוש בקנאביס מפחיתה באחוזים רבים את השימוש בתרופות מרשם ובהתאם גם את מקרי המוות מהשימוש בהן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר