מגלגל...
x

זינוק במניות הקנאביס בקנדה עם היוודע תוצאות הבחירות

תומך לגליזציה נבחר לראשות ממשלת קנדה, ומניות חברות הקנאביס והקנאביס הרפואי זינקו מיד בעשרות אחוזים. “יש כאן הזדמנות לאסוף כספי מיסים על משהו שגם ככה נמכר כבר בשוק באופן בלתי חוקי,” מסביר בעליה של אחת החברות שמניותיה זינקו ב-21% היום.

תוצאת הבחירות הפתיעה מאוד את הקנדים, שאחרי 9 שנות שלטון התעוררו הבוקר לבוקר חדש באמת, עם ממשלה חדשה ושונה לחלוטין. למרות פתיחת קמפיין קשה זכה ג’סטין טרודו, בן 43, ברוב מוחלט של הקולות.

ג'סטין טרודו - ראש ממשלת קנדה
ג’סטין טרודו – ראש ממשלת קנדה החדש ותומך לגליזציה מושבע

טרודו, תומך לגליזציה מוצהר שבעבר פירסם עצומה למען לגליזציה והבטיח שאם ייבחר יפעל להסדרת שוק הקנאביס הקנדי בחוק, הצליח עם היבחרו לתת תקווה לא רק לקנדים, אלא לתומכי קנאביס ולגליזציה רבים בכל רחבי העולם.

זינוק במניות חברות הקנאביס

אך מלבד התקווה לשינוי שנתנו תוצאות הבחירות לקהל תומכי הלגליזציה, היתה להן גם השפעה כלכלית לא קטנה. על פי דיווחים בקנדה, מניותיהן של חברות הקנאביס הרפואי במדינה, לצד אלו של חברות טכנולוגיה וסטארטאפים שונים בתחום, קפצו מיד עם היוודע התוצאות.

“כוונתו של טרודו לעשות לגליזציה ולפתוח שוק קנאביס חוקי הוא הדבר החשוב ביותר שקרה לענף המריחואנה,” אומר אהרון שלץ, יועץ בחברת השקעות גדולה בקנדה.

את הקפיצה המרשימה ביותר רשמו מניותיהן של חברות הקנאביס “קנופי” (Canopy Corp), “אפרייה” (Aphria Inc) ו”מטרום” (Mettrum Health Corp) – שהפכו למרוויחות הגדולות ביותר כרגע מתוצאות הבחירות. על פי הדיווח ב’בלומברג‘, בעוד שחברות הקנאביס והבנייה במדינה צפויות להרוויח, מי שצפוי להיפגע מתוצאות הבחירות הוא חברות האנרגיה.

חגיגות מריחואנה - טורונטו קנדה
תומכי לגליזציה בטורונטו, קנדה – אחת מתרבויות הקנאביס הגדולות בעולם

“קנופי”, קבוצת משקיעים ענקית המתמקדת בסטארטאפים בתחום הקנאביס, זינקה ביממה האחרונה מאז פרסום התוצאות בלא פחות מ-21% בשווי מניותיה. מניותיה של “מטרום”, מהמצליחות שבחברות הקנאביס הרפואי המוכרות קנאביס לחולים בקנדה, זינקו ב-18%, ואלו של “אפרייה”, גם היא חברת קנאביס רפואי המתפארת בכך שמגדלת בחממות, זינקה ב-15%.

“אני חושב שמה שנראה עכשיו בעקבות הבחירות זו הבנה שיש כאן הזדמנות לאסוף כספי מיסים על משהו שגם ככה נמכר כבר בשוק באופן בלתי חוקי,” מסביר ברוס לינטון, מנכ”ל קנופי.

בדרך ללגליזציה בקנדה

ראש הממשלה טרודו, שהתחייב כאמור למסד שוק קנאביס חוקי בקנדה עם היבחרו, מתכוון לדבריו לבנות שוק אחראי שיימנע מכירת קנאביס לצעירים או נהיגה תחת השפעה. באתר המפלגה הליברלית, שקפצה בבחירות מהמקום השלישי היישר לרוב מוחץ במקום הראשון, נכתב כי בבירור כי בכוונת המפלגה לאשר את השימוש בקנאביס למטרות פנאי.

“השיטה לא עובדת, המעצרים יקרים ובלתי יעילים, אנשים תמימים נפגעים, והמשטרה מבזבזת משאבים,” הם מסבירים, “כדי לוודא שהקנאביס לא מגיע לידיהם של ילדים, וכדי שהכסף לא יגיע לידיהם של עבריינים, אנחנו נמסד, נפקח ונאפשר גישה למריחואנה.”

לגליזציה בקנדה תשפיע כמובן מאוד גם על שכנתה ארה”ב – שם כבר החלו אבני הדומינו של הלגליזציה ליפול. בקרוב צפויות אוהיו, קליפורניה ומדינות נוספות להצטרף ל-4 המדינות שכבר אישרו שוק קנאביס חוקי – במה שיחד עם הצהרת האו”ם שנחשפה אמש, לקראת הועדה הגורלית באפריל 2016, בהחלט מעלה חיוך על פניהם של התומכים.

ראו עוד:
“תיקון עולם” תמכור קנאביס רפואי בקנדה
איך קנדה כמעט עשתה לגליזציה
כמה שווה לגליזציה בישראל?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר