זינה הנסיכה הלוחמת נאבקת למען קנאביס רפואי

השחקנית לוסי לולס המוכרת בעיקר כ”זינה הנסיכה הלוחמת”, טוענת כי מניעת תרופה מחולים הסובלים מכאב היא “צעד מעוות” והאשימה את הפוליטיקאים אותם כינתה “סרטן”.

לוסי לולס (Lucy Lawless), השחקנית המפורסמת מתפקידה הראשי בסדרה “זינה הנסיכה הלוחמת”, הפכה בשנה האחרונה לפעילה למען הקלה על צרכני הקנאביס הרפואי באוסטרליה.

למרות שהממשלה הפדרלית במדינה כבר החלה לקדם מתווה רפואי מסודר לשוק הקנאביס החדש שצפוי להיפתח במרץ 2017, עד כה אפילו חולי סרטן לא היו מסוגלים להשיג את התרופה בדרך חוקית.

https://www.youtube.com/watch?v=NMQrORyQnEA

בתחילת השבוע צייצה לולס בחשבון הטוויטר שלה כי “זהו צעד מעוות למנוע תרופה מחולים הסובלים מכאב”, ואף האשימה במצב את הפוליטיקאים, אותם כינתה “סרטן”.

לציוץ עצמו צירפה לולס את כתובת עמוד הטוויטר של הלן קלי, תושבת מדינת קווינסלנד שבאוסטרליה הסובלת מכאבים כרוניים לאחר שאובחנה עם גידול ממאיר – תחת המסר “זה יכול להיות כל אחד מכם”.

לפי הדיווחים ברשת לולס צייצה את המסר החד לאחר ששר הבריאות של קווינסלנד, קמרון דיק (Cameron Dick, העלה בפני הפרלמנט הצעה להקלה בחוקי הקנאביס הרפואי החדשים.

מלבד פועלה ברשת, שכלל עד כה בעיקר הצעות לאיגוד מטופלי הקנאביס הרפואי אל מול הממשל, לולס גם מתנדבת בקרן ניהול וצדקה של בית החולים לילדים ‘StarShip‘, בו פועלת תוכנית חלקית לטיפול בילדים חולי סרטן באמצעות קנאביס רפואי.

ראו עוד:
אי אוסטרלי קטן יהפוך לחממת גידולי קנאביס
לראשונה חברת ביטוח קנדית מכסה עלויות קנאביס רפואי
מיס אוסטרליה רוצה לגליזציה: “קנאביס מעולה לטיפול בסרטן”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר