מגלגל...

זימבבואה אישרה גידול ייצור ומכירת קנאביס רפואי

זימבבואה הפכה הבוקר למדינה השנייה באפריקה המאשרת גידול קנאביס רפואי. היא מקווה להתחיל בקרוב לייצא תוצרת לחו”ל ומצטרפת בכך למדינת לסוטו שכבר אישרה זאת בספטמבר אשתקד והחלה לייצא בפועל לפני מספר שבועות.

זימבבואה אישרה הבוקר (שבת) הקמת ענף קנאביס רפואי חדש שיאפשר גידול קנאביס למטרות רפואיות ולמחקר, תוך תקווה להתחיל ולייצא בקרוב תוצרת גם לחו”ל.

לאחר 8 חודשי דיונים, שנתארכו בגלל אזהרות המשטרה מפני זליגה של קנאביס לשוק הפנאי, הודיעה הבוקר (שבת) ממשלת זימבבואה באופן רשמי על החלטתה לאשר את המהלך.

חברות שיצטרפו לענף יקבלו רישיונות בתוקף ל-5 שנים לגידול, הפצה ומכירה של שמן ותפרחות קנאביס.

שר הבריאות של זימבבואה, ד”ר דייויד פרירנייטווה (David Parirenyatwa), הסביר בהודעה כי על חברות המעוניינות להצטרף לענף להגיש בקשה ישירות אליו בהתאם להנחיות ובצירוף תכניות ההקמה והעלויות הנדרשות.

“גם עבור חברה וגם עבור אדם שאינו חברה, יש להוכיח אזרחות או תושבות קבע בזימבבואה, או אישור לחריגה מהנוהל בחתימת השר,” נכתב בהודעה. “עוד יש לציין את הכמות המקסימלית של גרמים של קנאביס טרי, יבש או בצורת שמן, שיופקו במתקן ויישווקו הלאה”.

בדומה לנוהל הישראלי גם בזימבבואה ביצעו “הפרדת חוליות”, כך שמי שמעוניין לקבל רישיון להחזקה, גידול, ייצור, אריזה או הפצה, יאלץ להגיש בקשה לרישיון עבור כל חוליה בנפרד.

זימבבואה, מדינה בדרום יבשת אפריקה בה כ-13 מיליון תושבים שהקנאביס אינו חוקי בה, הופכת בכך למדינה השנייה באפריקה המתירה גידול ומכירה של קנאביס רפואי.

לסוטו, מדינה קטנה השוכנת כולה בתוך מדינת דרום אפריקה השכנה לזימבבואה מדרום, אישרה מהלך שכזה כבר בשנה שעברה, לצד אישור יצוא לחו”ל. בחודש שעבר אף יצא לדרכו משלוח הקנאביס הראשון מלסוטו לקנדה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר