מגלגל...

“זו תרופת פלא”: איך שמן קנאביס רפואי עוזר לחולת קרוהן

“מטיפה אחת הרגשתי מצוין” – כך מעידה חנה דגן הסובלת ממחלת קרוהן ומשתתפת במחקר המתנהל בימים אלו בישראל לבדיקת סגולותיו של הקנאביס לטיפול במחלות מעיים דלקתיות. חולים נוספים דרושים כעת למחקר המשך.

בימים אלו נערך בבית החולים “מאיר” בכפר סבא מחקר מקיף הבוחן את יכולתו של הקנאביס הרפואי לשמש כטיפול מלא למחלות מעיים דלקתיות (קרוהן וקוליטיס) ותסמיניהן השונים.

חנה דגן, חולת קרוהן המשתתפת במחקר, סיפרה לנו על הטיפול האלטרנטיבי והיעיל שהחליף עבורה את התרופות הכימיות. “זו תרופת פלא, כבר מטיפה אחת הרגשתי מצויין,” היא אומרת.

צפו:

כששמעה חנה על אפשרות הטיפול בקנאביס חששה בתחילה מלהפסיק עם תרופות המרשם: “כל פעם שמישהו אמר לי קנאביס, אמרתי שאני בחיים לא אקח סמים”, היא מספרת.

למרות החששות ולאחר שהתרופות לא עזרו לה, הצטרפה חנה למחקר שנערך בחברת “תיקון עולם” ומאז היא מדווחת על שיפור מדהים בכל הקריטריונים הרפואיים, בעיקרם העובדה שמאז תחילת הטיפול היא לא שבה להתאשפז.

חנה דגן, חולה במחלת קרוהן ומטופלת בקנאביס רפואי
חנה דגן, חולה במחלת קרוהן ומטופלת בקנאביס רפואי

“שום כדור לא עזר לי, ואף נגרמו לי נזקים בריאותיים,” היא מעידה. “ירדו לי רמות ההמוגלובין והסידן והייתי מאושפזת במשך חודש ימים. עכשיו אני לא צריכה לקחת כדורים. אני לוקחת רק את הקנאביס, זו התרופה שלי, ואני ממשיכה לחיות חיים נורמליים.”

דרושים חולים להמשך המחקר

ד”ר תמנע נפתלי, רופאה גסטרואנטולוגית בכירה המנהלת את המחקר, מסבירה שהמחקר נועד לבדוק ולהשוות את תוצאות הטיפול בקנאביס אל מול תרופות סטנדרטיות הניתנות כטיפול למחלות מסוג זה.

המשתתפים במחקר צורכים את הקנאביס בתצורת שמן המכיל ריכוז גבוה של CBD (מבוסס על זן הקנאביס “אבידקל“) שנועד להילחם בדלקת עצמה ועם ריכוז נמוך של THC המיועד לשיכוך כאבים ושיפור התחושה הכללית בעת הטיפול.

לאחר שקלול התוצאות שואפת ד”ר נפתלי להסיק האם ניתן להשתמש בקנאביס כטיפול מומלץ למחלות מעיים דלקתיות במקום תרופות כימיות.

צוות המחקר מגייס כעת חולים נוספים שייכנסו למחקר הנוכחי. לפרטים מלאים והרשמה למחקר יש לפנות לליהי, מנהלת המחקר של ‘תיקון עולם’ במייל [email protected], או ללי, מנהלת המחקר בבית החולים ‘מאיר’ בטלפון 09-7471017.

עדות זו של חנה מצטרפת לשלל עדויות אחרות של חולי קרוהן המדווחים על שיפור משמעותי במצבם האישי בעקבות הטיפול בקנאביס רפואי. למעשה על פי מחקר שפרסמנו השבוע לא פחות מ-92% מהמטופלים בקנאביס רפואי מרוצים מהטיפול.

ראו עוד:
קנאביס רפואי: 10 יתרונות שחייבים להכיר
ריק סימפסון לחולים בישראל: “שמן קנאביס הוא תרופה להכל”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר