“זוהי חובתנו”: שליח מסתורי תרם 20 אלף ש”ח לבג”צ הקנאביס ההיסטורי

תרומה מכובדת לטובת קמפיין בגצ הקנאביס ההיסטורי הגיעה במוצאי שבת במעטפה מסתורית. לצד 20 כרטיסי אשראי הופיע גם מכתב ובו רקע לתרומה מטעם ארגון 'המחתרת' המנהל מסחר חופשי בקנאביס בישראל.

בסוף השבוע הגיעה מעטפה ובה 20 כרטיסי אשראי אנונימיים (Pre-Paid) לביתו של עו”ד דקל עוזר, כותב העתירה ההיסטורית לביטול הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

עם פתיחת המעטפה הסתבר כי התורם הוא ארגון “המחתרת”, המנהל מסחר בקנאביס, שגייס את סכום התרומה מלקוחות ומנהלי הפעילות יחדיו.

תרומה מחתרת

בתוך המעטפה, לצד הכרטיסים המכילים 20 אלף ש”ח, הופיע גם מכתב רשמי מטעם הארגון ובו פירוט אודות הרקע לתרומה.

“אני עומד בראש ‘המחתרת’, הארגון הגדול, הותיק והמוביל במדינה להפצת קנאביס,” נכתב. “בשמי ובשם צוות הפעילים ובשם 10,000 חברי השירות, אני מצרף למכתב זה את תרומתנו המשותפת בסך של 20,000 ש”ח.”

במכתב מחזקים מנהלי המחתרת את הפעילות למען לגליזציה בישראל ומציינים את הסיבות לתרומה שמסרו: “קהילת משתמשי הקנאביס בישראל היא של מיעוט מדוכא שזכויות הפרט שלו נגזלות ומדוכאות באלימות, עריצות וללא אפשרות להתנגדות,” כתבו.

תרומה מחתרת

“ישנם עשרות אלפים הסובלים ייסורים שרק קנאביס מרפא וכמה פקידי מדינה חדלי אישים, בורים ועמי ארצות, שהעזו לקחת לעצמם בעזות מצח את הסמכות לקבוע מה נכון ומה טוב להם לעשות,” הוסיפו.

במכתב מרמזים מנהלי הארגון לבחירה בשם “המחתרת” לפעילות שלהם: “אנו מאמינים שזוהי חובתנו כציוניים, פטריוטים ישראלים וכאזרחים בני חורין, להתקומם בנחישות נגד הדיכוי,” כתבו. “אחרי הכל גם בתקופת הנאצים והבריטים היה אסור להביא לכאן יהודים מאירופה וזה לא מנע מהמחתרות לעשות זאת, גם לנוכח גזר דין מוות. היום הם נחשבים גיבורים”.

במכתב הופיע גם קישור להצטרפות לארגון (כאן), שם ניתן לתרום באנונימיות.

זו כידוע אינה הפעם הראשונה בה נרתם ארגון ‘המחתרת’ לקידום לגליזציה. בחודש שעבר פירסם הארגון כי כל לקוח שיתרום לקמפיין הבג”צ יקבל מהם קנאביס בחינם (פרטים כאן).

תרומה זו הקפיצה את קצב גיוס התרומות ל-63% וקרוב לרבע מיליון ש”ח (ראו כאן). נותרו עוד 16 ימים לסיום הקמפיין, בסופו אם יגויס הסכום הנדרש תוגש העתירה לבג”צ.

המכתב במלואו:

תרומה מחתרת

חדשות