מגלגל...

קנאביס הוא כנראה הטיפול הטוב ביותר לילדים הסובלים מאוטיזם

הורים לילדים הסובלים מאוטיזם ומטופלים בקנאביס רפואי מעידים על הצלחה אדירה, ופונים לשר הבריאות ליצמן בבקשה להקל עליהם. “התרופות עולות לנו 15,000 ש”ח בחודש, ויש כאן משהו שמצאנו שמציל חיים,” הם אומרים. מתוך התכנית ‘הכל כלול’.

על נפלאות הקנאביס כטיפול באוטיזם כבר סופר כאן רבות, כולל סרטונים מרגשים ובהם הדגמות חיות של השפעת רכיבי הצמח על ילדים הסובלים מהתסמונת, ששטפו את הרשת וזכו למאות מיליוני צפיות בעולם.

במשך השנים הוריהם של ילדים ישראלים הסובלים מהתסמונת ושנחשפו למידע זה, דרשו ממשרד הבריאות לאפשר להם לנסות את הטיפול, לאחר שכל התרופות שניתנו להם לא עזרו.

ואכן, כפי שנחשף לפני כשנה, החל משרד הבריאות לאפשר את הטיפול הצמחי במספר מצומצם של ילדים, ובהמשך אף נפתח מחקר חדש ופורץ דרך במסגרתו טופלו ילדים נוספים בשמן קנאביס רפואי.

עתה, בכתבה של התכנית ‘הכל כלול עם סיון כהן’ בערוץ 10, מעידים הורים לילדים המטופלים ב’תיקון עולם’ וקיבלו את הקנאביס במסגרת המחקר, על השינוי יוצא הדופן בחייהם לאחר השימוש של בניהם ובנותיהם בקנאביס.

“הכל השתנה, זה נס”

“תקופה ארוכה נתנו לו פרוזק,” מספר דני פוקס, אביו של אוריאל, ילד הסובל מאוטיזם. “הוא התחיל להיות קצת אלים בבית ספר, אז הציעו לנו לתת לו תרופות אחרות, אבל לא רצינו. האמת שפחדתי. מה אני אתן לילד שלי סמים, כי ככה מלמדים אותנו, שקנאביס זה סמים, זה משהו קשה, הוא יהיה בסאטלה.”

“עד שיום אחד הבנתי שיש דברים אחרים שיכולים לפתוח עולמות אחרים. אחרי יומיים קראו לי לבית ספר שאלו אותי ‘מה קרה לאוריאל, הכל השתנה’. הילד רגוע, הוא יושב, הוא מצייר, הוא כותב, אין לו כעסים, הוא לא מרביץ לאחרים, הוא הולך לישון מסודר. הוא לא היה ישן ימים ולילות, זה סידר לו את סדר היום, הוא נכנס ליוטיוב, כותב בעברית ובאנגלית, והכי חשוב – הוא התחיל לשחק עם ילדים אחרים.”

“פתאום הוא קורא לי ‘אבוש’, הוא מצלצל אליי, הוא משחק איתי כמו שלא היה אף פעם, תמיד הוא היה מנותק. מבחינתי קרא לאוריאל נס,” הוסיף. “לליצמן, שר הבריאות, אני אומר: תסתכל עלינו ההורים, הטיפולים עולים לנו מעל 15,000 שקלים בחודש. מצאנו פה משהו שצריך ללכת איתו. זה מציל חיים.”

“חלום שהתגשם”

בכתבה מופיעה גם רחלי אזרזר, אמו של אור, ילד שגם הוא סובל מאוטיזם. “להתמודד עם ילד עם אוטיזם זה מאוד מורכב,” היא מעידה. “אני אמא חד הורית וכל מה שלמדתי למדתי עם עצמי. הוא לא ורבאלי, ולא מתקשר, וכתוצאה מזה הוא פיתח הפרעת התנהגות מאוד קשה.”

“נאלצתי לנסות את כל התרופות שמציעים, ושום דבר לא עבד,” היא מספרת. “לפני שנתיים נחשפתי לשמן הקנאביס והתחלתי לברר איך זה עובד בארץ. עד שקיבלנו זו היתה מלחמה לא פשוטה.”

“פעם ראשונה שנתתי לו שמן קנאביס זה היה חלום שהתגשם. הילד שלי במשך שנה וחצי מאז שמטופל, מודע לסביבה, מבין כל דבר, הוא הדביק קצב של דברים שהוא לא עשה 10 שנים. הוא עצמאי, הוא מתקלח לבד, הוא מתלבש לבד, זה ילד שהיום מסוגל להראות לי מה כואב לו. אני יכולה להבין איך עבר עליו היום. לפני הקנאביס זה פשוט לא קרה.”

“יש ילדים שזה שינה להם את החיים, את חיי המשפחות שלהם, הם יכולים לצאת מהבית,” מעיד ד”ר עדי ארן, מנהל המחקר. “יש לנו את כל הסיבות לקוות שהטיפול אכן עוזר ובטוח יחסית. יש לנו נסיון עם כבר למעלה ממאה ילדים ואנחנו מקווים שבעקבות המחקר ומחקרים נוספים שיבוצעו זה יהפוך להיות [טיפול] קו ראשון.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר