ותיקי וול סטריט נכנסים לעסקי הקנאביס

קבוצה של בכירים לשעבר בוול סטריט, הקימו פלטפורמה המיועדת למסחר קמעונאי בקנאביס, מעין “בורסת קנאביס”. הפלטפורמה פועלת כעת במתכונת מצומצמת במסגרתה נמכרים כ-270 ק”ג קנאביס בכל חודש, אך היא צפויה להתרחב באופן משמעותי בשנתיים הקרובות.

קבוצת בכירי וול סטריט לשעבר, ביניהם מנהל מסחר החוץ של חברת ההשקעות Tullett Prebon, סטיב ג’אנג’יק (Steve Janjic), הקימו פלטפורמה אינטרנטית בשם ‘אמרקאנקס’ (Amercanex) המיועדת למסחר חוקי בכמויות גדולות של קנאביס.

הבסיס לפלטפורמה הוקם עוד בשנת 2014 במטרה ליצור בסיס אינטרנטי לסחר יעיל בין מגדלים וחנויות מכירה – כלומר בכמויות גדולות של קנאביס שאינן מיועדות לצרכנים פרטיים. על פי הדיווח במגזין העסקים ‘בלומברג’, היקף הסחר בפלטפורמה החדשה הגיע עתה לכ-270 ק”ג בחודש והיא מתבססת לאיטה בתור הפלטפורמה המובילה בתחום הקנאביס הקמעונאי.

שוק קנאביס אינטרנטי חופשי

שוק הקנאביס האמריקני נמצא בצמיחה מתמדת, והתעשייה הירוקה הפכה בשנה שעברה לתעשייה המתפתחת ביותר בארה”ב ולמעשה גם בעולם כולו. בחסות ההתפתחות המהירה ופוטנציאל הכלכלי האדיר, נוצרה דרישה לפלטפורמה נוסח אפליקציית ‘WeedMaps‘ המציגה מקומות חוקיים לרכישת קנאביס – גם עבור המגדלים והחנויות באופן עסקי.

'אמרקאנקס' - פלטפורמה למסחר דיגיטלי בקנאביס, שנתמכת על ידי בכירים בוול סטריט
‘אמרקאנקס’ – פלטפורמה למסחר קמעונאי בקנאביס

הרעיון המרכזי מאחורי הפלטפורמה החדשה הוא הקמתו של שוק קנאביס אינטרנטי חופשי, מן בורסת קנאביס בה יוכלו המוכרים והקונים לעבוד ביעילות מירבית וכמעט ללא צורך בקשר פיזי, בהתבסס על שירות משלוחים סביב השעון.

החידוש העיקרי ב’אמרקאנקס’ היא האפשרות שהמערכת מציעה למגדלים להתחרות על ליבן של החנויות והמפיצים השונים, זאת בעזרת ממשק תמחור שקוף ונגיש שמעודד תחרות. בנוסף החברה מבצעת בדיקות מעבדה יזומות ותכופות על כל התוצרת הנמכרת דרכה, כך שהקונים מרוויחים את “חותמת הגומי” של המומחים על המוצר.

טבלת צפי שווי שוק הקנאביס בארה"ב
צפי גדילת שווי שוק הקנאביס בארה”ב

נכון היום פועלת הפלטפורמה רק בקליפורניה וקולורדו, מאחר ובוושינגטון החוקים הנוגעים למכירה קמעונאית של קנאביס מקשים על החברה לפעול. המכירות עצמן יכולות להתבצע רק בתוך המדינה ולא בין מדינות, מאחר והחוק הפדרלי בארה”ב אוסר על העברת קנאביס בין גבולות מדיניים פנימיים.

למרות מתכונת הפעילות ה”מצומצמת”, על פי הדיווח מעל 13,000 בעלי עסקים כבר רכשו מקום בשוק הקנאביס האינטרנטי, שצפוי לגדול בצורה משמעותית כבר בשנתיים הקרובות. טרם פורסמו פרטים מדויקים אודות תכנית ההתרחבות של החברה, אך נאמר כי המטרה הבאה היא הצעת הלגליזציה בקליפורניה שתיערך בנובמבר הקרוב, וצפויה להרחיב את השוק החוקי באופן משמעותי.

כזכור בחודש שעבר אמר בכיר לשעבר ב’גוגל’ ש”שוק הקנאביס הוא האינטרנט הבא”, מה שמצביע על “זליגה” משמעותית של בכירי הייטק וכלכלה לענף הקנאביס המתפתח במהירות.

ראו עוד:
חדש בישראל: חממת סטארטאפים לקנאביס רפואי
“קנאביס רפואי עשוי להיות שווה יותר מאשר מתווה הגז”
לראשונה יזם קנאביס ברשימת 30 המבטיחים של ‘פורבס’

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר