ורמונט: לגליזציה של קנאביס אושרה בסנאט

ורמונט בדרך להפוך למדינה ה-5 בארה”ב המאשרת לגליזציה מלאה של קנאביס, זאת לאחר שהסנאט אישר בסוף השבוע את הצעת החוק החדשה המתירה החזקה, שימוש ומכירה של קנאביס לבני ובנות 21 ומעלה.

חברי הסנאט של מדינת ורמונט, ארה”ב, הצביעו בשבוע שעבר (ה’) בעד הצעת החוק ללגליזציה של קנאביס, כך על פי הדיווחים.

הצעת החוק S.241, הקוראת ללגליזציה מלאה של צמח הקנאביס לכל תושב מעל גיל 21, אושרה בהצבעה בסנאט עם 17 תומכים ו-12 מתנגדים. כעת עוברת ההצעה לפסיקה סופית של בית הנבחרים, שידון בנושא בחודש מרץ הקרוב.

עד 28 גרם לשימוש אישי

אם תתקבל ההצעה יוכלו כל תושבי המדינה מעל גיל 21 להחזיק עד 28 גרם של קנאביס לשימוש עצמי, ולרכוש בחנויות עד 14 גרם בכל רכישה. על פי התוכנית שהוצגה לתקשורת, רשויות המדינה יחלו להנפיק אישורי גידול כבר בשנת 2017, והמכירות עצמן צפויות להיפתח בשנת 2018.

ורמונט, שכבר אישרה חוקי דה-קרימינליזציה בשנת 2013, היא המדינה הראשונה בארה”ב שתאשר לגליזציה שלא דרך משאל עם, אלא דרך הרשויות הרשמיות במדינה.

פיטר שומלין - מושל מדינת ורמונט
פיטר שומלין – מושל מדינת ורמונט

מושל מדינת ורמונט פיטר שומלין (Peter Shumlin), הכריז בתחילת השנה כי הוא מעוניין לקדם לגליזציה מלאה, אך בדרך של חקר משפטי וחקיקה יעילה, ולא דרך תמיכה ולחץ ציבורי.

לדבריו, החלטה על לגליזציה בשלב זה, שתגיע עקב לחץ ציבורי על המחוקקים, נחשבת ל”קפיצה מוקדמת מדי למים”. הוא הוסיף כי אין טעם לנסות ולקדם מהלך משמעותי שכזה עד שרשויות החקיקה במדינה יוכלו להפיק את הלקחים הגלובליים בשוק ולתת מענה הולם מצידן.

“בכדי לבצע את המהלך נכון, חשוב לעשות זאת בזהירות, צעד אחרי צעד,” מסר שומלין בריאיון, “אסור לנו לקפוץ בפזיזות, ועלינו ללמוד מהלקחים שהפיקו המדינות שהלכו לפנינו בדרך זו.”

ראו עוד:
קנדה תרוויח 5 מיליארד דולר בשנה ממיסי לגליזציה
קולורדו שוברת שיאים: מכרה ב-2015 קנאביס במיליארד דולר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר