ורד רוזן מביעה אמון בחברה, קאנומד מדווחת (שוב) על הקמת אתר אונליין

מה עשו מניות הקנאביס השבוע?

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה: מניית תיקון עולם קנביט זינקה ב-30% לאחר שבעלת השליטה בחברה, ורד רוזן, הביעה אמון בחברה כשרכשה עוד 1.44% מהמניות. קאנומד מדווחת שוב – שנה אחרי שכבר עשתה זאת – כי בכוונתה להקים אתר למכירת קנאביס אונליין, אז מה השתנה מאז? וגם – קנאשור ויוניבו מפרסמות הערכה מקדמית להכנסות ברבעון 4, טוגדר קיבלה היתר לייבוא ארצה של קנאביס מאוגנדה וקנבוטק גייסה פחות כסף ממה שקיוותה לגייס.

ורד רוזן מביעה אמון ורוכשת מניות תיקון עולם קנביט

ורד רוזן, בעלת השליטה בחברת תיקון עולם קנביט (Tikun Olam Cannbit) רכשה השבוע מניות של החברה במספר עסקאות מחוץ לבורסה בהיקף כולל של כ-2.3 מיליון שקל. סך כל המניות שנרכשו על ידי רוזן מהוות כ-1.44% ממניות תיקון עולם קנביט כך שלאחר הרכישות הללו היא מחזיקה כ-17.51% ממניות החברה.

מדובר כמובן בהבעת אמון יפה בחברה והמשקיעים בבורסה בתל אביב הגיבו בהתאם כאשר במהלך השבוע האחרון זינקה מניית החברה ביותר מ-30%.

ניתן לשער גם שהצעד הזה מגיע לצורך “ניקוי ידיים חלשות”, שכן השכל הישר אומר שאם רוזן לא היתה רוכשת את המניות הללו מהמשקיעים הקטנים הן היו נמכרות במהלך המסחר בבורסה מה שהיה מביא לירידת שווי המניה בבורסה.

הבעת אמון דומה של בעלי שליטה בחברה באמצעות רכישת מניות נצפתה לאחרונה גם בחברות קנאשור, אינטרקיור ואינטליקנה.

קאנומד בהסכם להקמת אתר למכירת קנאביס אונליין, מוסיפה באזז וורדס בלי הקשר?

חברת קאנומד (Cannomed) דיווחה השבוע כי חתמה על מזכר הבנות עם חברת יעל תוכנה להקמה של חברה משותפת (לא צוינה חלוקת האחוזים בין שני הצדדים) שתעסוק ב”פיתוח, שיווק ותחזוקת פלטפורמת אונליין להנגשת קנאביס רפואי למטופלים, וכן תרופות מרשם, מוצרי פארם ומוצרים נלווים”.

או במילים אחרות: קאנומד מדווחת שבכוונתה לפעול להקמת אתר למכירת קנאביס אונליין – עליו כבר דיווחה החברה מספר פעמים בעבר כולל לפני שנה בדיוק, בינואר 2021, כשמאז לא קרה דבר. החברה הוסיפה כי אם בתוך 90 יום לא יחתם הסכם מפורט, יפוג תוקפו של מזכר ההבנות.

הדבר היחיד שהשתנה בדיווח השבוע לעומת הדיווח לפני שנה הוא שעכשיו היא מתכוונת לדבריה לעשות זאת באמצעות מודל שירותי SaaS שהוא בעצם מודל בו חברת תוכנה מספקת שירותי תוכנה אונליין לעסקים תמורת תשלום מנוי חודשי או שנתי. מעבר לכך קאנומד לא הוסיפה עוד ובעצם לא ציינה מה ייחודי או חדש בשירות שהיא מתכננת להציע. סיבה אפשרית לכך שהחברה ציינה את מודל SaaS היא שזה מודל ששוק ההון מאוד אוהב בעיקר בגלל שהתשלום הוא קבוע ויציב וכן בגלל שהרווחיות בו נחשבת לגבוהה.

כזכור, לאחרונה מכרה קאנומד את הפעילות הקמעונאית שלה לחברת אינטרקיור (Intercure) ובכך היא אולי איבדה יתרון בדמות רשת בתי המרקחת מקס פארם (הוחזקה כ-55% בידי החברה) שהיתה יכולה לספק לקונים באתר את הסחורה ללא צורך בתשלומי עמלות לבתי מרקחת חיצוניים. כעת החברה מן הסתם תצטרך לשלם עמלות לצדדים חיצוניים או, אם תגיע לרווחים נאים, להקים בית מרקחת יעודי.

כך או כך, יש לחכות ולראות האם האתר בכלל מוקם לבסוף ואם כן האם הוא צובר תאוצ,ה שכן בסופו של יום ניתן לראות כיום כבר אינספור אתרים ופלטפורמות למיניהן למכירה של קנאביס רפואי. לאתר חדש יהיה קשה מאוד להתברג במיקומים גבוהים בתוצאות החיפוש של גוגל ויש לזכור שהן פייסבוק והן גוגל לא מאפשרות פרסום ממומן של שירותים הקשורים לקנאביס.

קנאשור: ההכנסות ב-2021 הסתכמו בכ-34 מיליון שקל

חברת קנאשור (Cannassure) דיווחה השבוע על הערכה מקדמית של נתוני ההכנסות שלה לרבעון האחרון של 2021 ולהכנסות של השנה כולה. כפי שהסברנו בסקירות קודמות “הערכה מקדמית” היא הערכה שניתנת לאחר סיום תקופה אך לפני פרסום הדוחות הכספיים הרשמיים שעתידים להתפרסם רק במארס 2022. קנאשור אם כן נתנה בינואר 2021 הערכה מקדמית להכנסות של כ-34 מיליון שקל בשנת 2021. בהתבסס על הדוחות למחצית הראשונה של השנה שכבר פורסמו ולפיהם החברה הכניסה 13 מיליון שקל, יחד עם נתוני המחצית השניה שהחברה מעריכה מקדמית השבוע שהגיעו לכ-21 מיליון שקל, הרי שמדובר בהכנסות שעומדות בהתאמה להערכה המקדמית. מדובר בנתון מכובד שמראה על התנהלות נכונה, בטח על רקע דיווחים של חברות אחרות כמו קאנומד או טוגדר שהעריכו שווי מופרז ובנו תקוות כשלבסוף המספרים היו נמוכים משמעותית. לא ניתן להשוות את ההכנסות לשנה המקבילה אשתקד, שכן אשתקד הפעילות המסחרית של החברה הייתה רק בחיתוליה.

יש לזכור שמדובר בנתוני הכנסות בלבד ולא ידוע בשלב זה כמה מתוכן הם גם רווחים בפועל. האתגר של החברה נמצא כעת בניסיון להראות בדוחות השנתיים בעוד כחודשיים שההכנסות הללו חלחלו גם לשורה התחתונה. בהמשך למגמת הצמיחה שהיא רשמה עד כה היא גם תקווה להגיע לסכומים גדולים יותר.

יוניבו מעריכה הכנסות של כ-13 מיליון שקל ברבעון הרביעי של השנה, השאלה באיזו רווחיות אם בכלל היא מוכרת מהחווה

חברת יוניבו (Univo) דיווחה השבוע גם היא על הערכה מקדמית ובה צפי להכנסות של כ-13 מיליון שקל ברבעון הרביעי של השנה, שהם גידול של כ-35% בהשוואה להכנסות של כ-9.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ועלייה של כ-55% בהשוואה להכנסות של כ-8.4 מיליון שקל ברבעון הקודם של השנה.

יוניבו לא דיווחה במפורש את הסיבה לעלייה בהכנסות, אך סביר למדי להניח שמדובר בהכנסות ממכירת התוצרת שגודלה בחוות הקנאביס שבשליטתה (51%, לפני חילוט של לפחות 21% ממניותיו של אורן פרג’ על רקע כתב אישום שהוגש נגדו בגין גניבת קנאביס מהחווה). רק לאחר שיתפרסמו הדוחות השנתיים של החברה ניתן יהיה לדעת האם המכירות מהחווה היו ברווחיות או שמא בגלל שהיא חווה חדשה היא נאלצה כמו חוות חדשות אחרות להתגמש במחירים. כמו במקרה של קנאשור, גם כאן צריך לראות בעוד כחודשיים כמה מההכנסות הן גם רווחים.

טוגדר קיבלה היתר לייבוא של תוצרת מאוגנדה לישראל

חברת טוגדר (Together) דיווחה השבוע שקיבלה ממשרד הבריאות הישראלי היתר לייבוא נוסף של כ-700 קילוגרם של תוצרת קנאביס מהחווה של החברה באוגנדה. ההיתר שקיבלה החברה תקף עד ל-8 למרץ 2022, ומשכך סביר להניח שהייבוא יקרה בסביבות החודשיים הקרובים.

החברה ציינה שהגנטיקות שהיא מתכננת לייבא הן חדשות, כלומר זנים חדשים כנראה ולא הזנים אור וזיו ששווקו בינתיים מאוגנדה לגרמניה. כזכור, בתחילת 2021 השלימה החברה ייבוא לישראל של כ-1,700 קילוגרם תוצרת מהחווה שלה שבאוגנדה, כאשר לדברי חלק מהגורמים בשוק הסחורה נאלצה להימכר בשוק כשמן ולא כתפרחות לעישון בגלל בעיות באיכות התפרחות, אם כי החברה לא איששה את הדברים.

האתגר של טוגדר יהיה להציג סחורה איכותית שתוכל להתחרות עם עלייה ברורה ברמת הקנאביס הרפואי בישראל בשנה האחרונה.

חברת קנבוטק גייסה פחות כספים מהמצופה

כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, לאחר זינוק של מעל 100% במניית החברה בתוך פחות משבוע, יצאה חברת קנבוטק (Cannabotech) להנפקה משולבת מניות ואופציות בה ביקשה לגייס סכום כולל של כ-6 מיליון שקל. השבוע הגיעו תוצאות ההנפקה שהראו כי החברה גייסה כ-4.8 מיליון שקלים בלבד.

מדובר בנתונים מאכזבים לחברה משלוש סיבות: 1. מדובר בהנפקה בסכום לא גדול ביחס לשווי שוק של החברה שעמד על כ-100 מיליון שקל בעת הדיווח על ההנפקה. 2. בהנפקות מהסוג הזה בהרבה מן המקרים נותנים יעד לגיוס נמוך מהמצופה בכוונה, מתוך ידיעה שבמידה ויש ביקושים עודפים ניתן להקצות מניות מעבר ליעד. במקרה של קנבוטק נקבע מראש שניתן להקצות כ-15% יותר במקרה של ביקושי יתר, כלומר לגייס כ-7.5 מיליון שקל, כלומר הציפיה של החברה היתה גבוהה אף יותר וכגודל הציפיות גודל האכזבות. 3. את החברה ליוו בהנפקה גם סייבל בית השקעות וגם אקסלנס חיתום שהיו אמורים לעזור לחברה לגייס כמה שיותר כספים, כאשר בתמורה לכך התחייבה החברה לשלם לסייבל כ-6% מתמורת ההנפקה + מע”מ. מדובר בעמלה לא נמוכה בכלל (סייבל אמור להעביר לאקסלנס חלק).

הסבר אפשרי לתוצאות הללו של ההנפקה הוא שעיקר משקיעי החברה הינם משקיעים קטנים, שכן החברה נרשמה לבורסה באמצעות רישום לאחר גיוס ממשקיעי אתר גיוס המונים ולא בהליך “רגיל” – דבר שאומר שסביר להניח שאין הרבה “מוסדיים” ומחזיקים גדולים בחברה שיכולים לתמוך בה במקרה של הנפקה. הנהלת החברה לא השתתפה בהנפקה.

אינטליקנה: הרישיון לחוות החברה חודש לעוד 3 שנים

חברת אינטליקנה (Intelicanna) דיווחה השבוע כי רישיון הגידול שלה חודש מטעם היק”ר לכ-3 שנים נוספות, כאשר המוטבים ברישיון הם החברה וחברה בשם “אליהו ויס – ידע פארמה” שבבעלותו של אליהו ויס, אבא של אורי ויס בעל השליטה (30.8%) והמנכ”ל של אינטליקנה לאחר שב-2021 שניצח את יונה לוי במאבק השליטה בין השניים.

מדובר באישור שאינו בעל משמעות גדולה שכן הוא טכני בעיקרו ולא היה סיכוי משמעותי שלא יאושר שכן אם החברה קיבלה אותו בעבר, סימן שהיא עמדה בתקנים – ומכיוון שהתקנים לא השתנו מאז, נמוכים הסיכויים שהסטנדרטים של החווה עצמה נפגעו עד כדי סיכון האישורים הנדרשים.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • תיקון עולם קנביט – 30.12%+
 • יוניבו – 1.55%+
 • וונטייז – 0.50%+
 • עמיר שיווק –  0.32%-
 • נקסטייג’ – 1.11%-
 • שיח מדיקל – 1.12%-
 • אינטרקיור – 2.18%-
 • טוגדר – 6.85%-
 • קאנומד – 7.34%-
 • איי.אמ.סי – 8.33%-
 • קנאשור – 8.49%-
 • אינטליקנה – 10.69%-
 • פנאקסיה – 11.74%-
 • פארמוקן – 18.86%-
 • קנבוטק – 26.10%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר