בארץפוליטיקה

הצעת החוק לאי הפללה תעלה להצבעה בועדת השרים

הצעת החוק לאי הפללת צרכני קנאביס, שתאפשר גידול של שתיל קנאביס אחד לכל אזרח, תעלה לדיון בוועדת השרים לחקיקה בעוד חודש בדיוק. אישור ההצעה בועדת השרים תסלול את הדרך לאישור החוק ההיסטורי. מלאו את הטופס ושלחו פנייה אישית לחברי הועדה.

הצעת החוק לאי הפללת צרכני קנאביס שהגישה חברת הכנסת שרן השכל בחודש שעבר, תעלה להצבעה קריטית בועדת השרים לענייני חקיקה בסוף חודש מרץ.

ועדת השרים כוללת 12 שרים בממשלה, שבדיון חסוי ללא פרוטוקול יחליטו האם לקבל ולאשר את הצעת החוק ההיסטורית – שתתיר לכל אזרח לגדל שתיל קנאביס בבית לשימושו האישי ללא חשש מאישום פלילי כלל.

אישור של ועדת השרים יסלול את הדרך לאישור החוק כמעט בוודאות. סירוב של הועדה יגזור כמעט בוודאות את דינה של ההצעה ויפיל אותה.

לצורך כך הכנו טופס אוטומטי שלאחר מילוי שלו תישלח פנייה אישית לכל אחד מ-12 חברי ועדת השרים.

מלאו את הפרטים שלכם והודעה תישלח בשמכם לאיילת שקד, יריב לוין, אורי אריאל, גילה גמליאל, מירי רגב, אופיר אקוניס, זאב אלקין, יובל שטייניץ, משה כחלון, אבי גבאי, דוד אזולאי ויעקב ליצמן:

כל עוד נעמה יששכר בכלא הרוסי, לא טסים דרך שדות התעופה של רוסיה!

כל עוד נעמה יששכר בכלא הרוסי, הישראלים לא טסים דרך שדות התעופה של רוסיה!

נעמה יששכר היא צעירה ישראלית-אמריקאית בת 26 שנפלה קורבן לפרשה בינלאומית רוסית-אמריקאית. היא הפכה שלא באשמתה לקלף מיקוח בידי ממשלת רוסיה נגד ישראל.

נעמה נעצרה באפריל 2019 בשדה התעופה במוסקבה כשהיתה בדרכה בטיסת קונקשן מהודו לישראל, ולא נכנסה לגבולות רוסיה.

בחיפוש בתיקה נמצאו כ-9 גרם חשיש בלבד, שמשמעותם עבירה של החזקת סם לשימוש עצמי הכפופה לעונש של עד כמה חודשי מאסר וקנס כספי לכל היותר.

אך רוסיה התעקשה להפוך את המקרה לדוגמה למען יראו וייראו ואת נעמה לקלף מיקוח בפרשה בינלאומית - ובהחלטה בזויה הפכו את סעיף העבירה מ"שימוש עצמי" ל"הברחה".

לאחר חצי שנה במעצר בהמתנה למשפט, נגזר השבוע על נעמה עונש קשה ביותר של 7.5 שנות מאסר, וזאת למרות שהיא לא סחרה בסם ואף לא נכנסה לגבולות רוסיה.

נסיונות ממשלת ישראל להסביר לממשלה הרוסית כי מדובר בעבירה זניחה שלא שווה עונש חמור כל כך, כשלו.

גם שתי שיחות שערך רה"מ בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כשלו.

בלחץ אמריקאי סירבה הממשלה הישראלית להסכים לדרישת רוסיה לשחרר את נעמה יששכר בתמורה לשחרורו של האקר רוסי בשם אלכסיי בורקוב, שגנב מיליוני דולרים מחשבונות וכרטיסי אשראי של אזרחים אמריקניים. הוא נעצר בישראל בשנת 2015 בעקבות צו מעצר של האינטרפול ורוסיה מתעקשת שישראל לא תסגיר אותו לידי האמריקנים.

נעמה עלתה לישראל מארה"ב בשביל לשרת בצה"ל, וחזרה מטיול במזרח כמו מיליוני ישראלים אחרים. הברחה של 9 גרם חשיש בין מדינות היא אמנם עבירה שנחשבת חמורה, אך מדובר בכמות לשימוש עצמי בלבד, וכנראה שבקרוב תהיה חוקית גם בישראל כמו במדינות אחרות בעולם.

זהו מקרה מזעזע, לא הוגן, וראוי שיתוקן בהקדם!

העתקים: שגרירות רוסיה בישראל, הקונסוליה הרוסית בישראל, שר המשפטים אמיר אוחנה ומשרד המשפטים הישראלי.

**חתימה**

5,955 signatures

שתף עם חברים:

   

לצפייה בתוכן ההודעה האוטומטית שתישלח לשרים, לחצו על “קראו את העתירה” המופיע בראש הטופס.

עד כה יותר מ-18,000 אזרחים ישראלים חתמו על העצומה הרשמית לתמיכה בחוק החדש וכעת יש לרתום את הכוח הציבורי ולפנות באופן אישי לחברי ועדת השרים במטרה להביא לתשומת לבם את החשיבות הציבורית הרחבה של המהלך.


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)
Close