ויקיליקס: קלינטון הבטיחה לבנקים להתנגד ללגליזציה

המועמדת לנשיאות הצהירה אמנם שהיא תומכת במדינות שעשו לגליזציה ושאם תיבחר תסיר את הקנאביס מדרגה 1 ברשימת הסמים המסוכנים, אך מסמך שדלף מפריצה של ארגון ‘ויקיליקס’ לחשבונות הדוא”ל של בכירי ארה”ב מראה שבשנת 2013 היא הבטיחה לנציגי הבנקים כי תתנגד ללגליזציה בכל תוקף.

https://www.facebook.com/NowThisWeed/videos/1123574541058343/

במסגרת הבחירות לנשיאות ארה”ב אין לתומכי הקנאביס והלגליזציה מועמד מועדף לחלוטין, כשגם דונלד טראמפ וגם הילרי קלינטון אמרו רק שיתירו לתושבי מדינות ארה”ב להצביע בעד ונגד לגליזציה וישאירו את ההחלטה לציבור. “אני תומכת במדינות ורשויות מקומיות שמתנסות עם זה,” אמרה קלינטון בראיון ל-CNN בספטמבר 2015 וחזרה על הדברים גם במרץ 2016.

קלינטון הלכה אמנם צעד נוסף והבטיחה גם שאם תיבחר לנשיאות תוריד את הקנאביס מדרגה 1 ברשימת הסמים המסוכנים לדרגה 2, זאת כדי לאפשר מחקר בנוגע לסגולותיו הבריאותיות, אך כעת היא סופגת מכה ציבורית קשה עם חשיפת האימיילים האישיים שלה אותם מחקה עם ההכרזה על ההתמודדות לנשיאות.

בין האימיילים שנחשפו על ידי ארגון ‘ויקיליקס’ נמצא גם פרוטוקול מהרצאה שנשאה קלינטון בוול-סטריט בפני בכירי הבנקים הגדולים בארה”ב, שגם תרמו לה לא מעט כסף לקמפיין, ובה היא מבטיחה להם שהיא תתנגד בכל תוקף ללגליזציה של מריחואנה.

נגד ‘בכל מובן המילה’

במהלך ההרצאה, בחלק השאלות-תשובות, נשאלה קלינטון על ידי יו”ר ומנכ”ל חברת ‘זירוקס’ (Xerox) אורסולה ברנס, מה עמדתה כלפי לגליזציה של מריחואנה. השפה בה השתמשו השתיים היא סלנג של בכירי ‘וול סטריט’ כפי שהוסבר באתר Marijuana.com שחפר במסמכים ופירסם את הידיעה לראשונה.

ברנס פנתה לקלינטון: “אם ‘ארוך’ זה בעד ו’קצר’ זה נגד, מה עמדתך בנוגע ללגליזציה של גראס?”. קלינטון השיבה מיד: “קצר בכל מובן המילה”. את הדברים אמרה קלינטון מול נציגי ‘גולדמן זקס’, ג’נרל אלקטריק, ‘דויטשה בנק’ ושאר תאגידי-ענק אמריקניים.

יש לציין שהדברים נאמרו כחודשיים בלבד לאחר כניסת חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו ובהחלט ייתכן שמאז קלינטון שינתה את דעתה. יחד עם זאת מלבד ההצהרה על הורדת הקנאביס מדרגה 1 ברשימת הסמים המסוכנים, קלינטון כמו גם טראמפ, סירבו כאמור עד כה לתמוך בלגליזציה.

הדלפה קודמת של ‘ויקיליקס’ חשפה כזכור שחברות האלכוהול הגדולות פועלות במרץ כנגד הקלה על חוקי הקנאביס ואף מממנות קמפיינים נגד מריחואנה.

בסקר של מגזין קנאביס נמצא כי רוב מוחלט מהגולשים באתר מעדיף את טראמפ כנשיא ארה”ב (57%) לעומת קלינטון (33%).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר