וידאו: שוטר יורה למוות בבן 19 – בגלל מריחואנה

הגנה עצמית או חיסול מיותר? וידאו מטריד במיוחד פורסם החודש ובו תיעוד של מקרה שאירע לפני מספר חודשים במהלכו שוטר יורה למוות בצעיר בן 19 – זאת במסגרת נסיונו לסכל מכירת מריחואנה בכמות קטנה.


זאקרי האמונד, צעיר בן 19 מדרום קרוליינה, ארה"ב, נורה למוות ב-26 ביולי על ידי שוטר שניסה לסכל מכירת מריחואנה. האמונד נתפס במהלך מארב שהכין השוטר לאחר שחברו של האמונד שלח בטעות הודעה על רצונו "להתארגן" לטלפון של פקח מקומי במקום להאמונד עצמו.

קטע הוידאו שמתפרסם כעת בא בעקבות החלטה לזכות את השוטר היורה, מארק טילר, מכל אשמה. הוידאו מצולם מתוך מצלמת הניידת של השוטר טילר ומראה שלב אחר שלב את האירוע כולו.

טענתו של טילר הייתה שהאמונד ניסה לדרוס אותו, ועל כן ירה בו מתוך "הגנה עצמית".

צפו והחליטו בעצמכם:

הסיפור העצוב של האמונד מזכיר באופן מובהק סיפור שפורסם באפריל השנה, במסגרתו צעיר בן 17 מהעיר ניו יורק מת מפצעיו לאחר שנפל מבניין בן 6 קומות כשניסה לברוח מארבעה שוטרים שחשדו כי עישן מריחואנה.

שני המקרים האלו מצטרפים לאחד האירועים הטראגיים ביותר, משנת 2012, בו מייקל ספיוטי, בן 22 מעיירה במחוז סוהומיש בוושינגטון ארה"ב, הסגיר עצמו למשטרה, בעצתה של אימו, לאחר שלא הגיע לבית המשפט ביום משפטו אליו זומן בגין החזקת מריחואנה. עוד באותו הלילה מת ספיוטי בבית המעצר לאחר שאכל דייסה שניתנה לו ע"י הסוהרים. "הוא התחנן לעזרה," סיפר אחד האסירים בעדותו. "הוא פשוט התפתל שם, נחנק ומת. לסוהרים לא היה אכפת, הם חשבו שהוא 'עושה את עצמו'," אמר.
בנתיחה לאחר המוות נמצא כי רגישותו לחלב היא אכן זו שגרמה למותו.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט