שאריות עציצי מריחואנה ישמשו להפקת דלק מטוסים

וושינגטון: חברה לייצור דלקים מתכוונת להפוך להיות “פח הזבל” של עסקי הקנאביס במדינה – תאסוף את שאריות הצמחים לצורך הפקת דלק מטוסים.

חודשיים בלבד עברו מאז עברו חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו וכבר עסקים רבים בתחום הקנאביס נפתחים בכל פינה, בקולורדו נפתחה אוניברסיטת THC ללימודי קנאביס, בוושינגטון מחפשים מומחה קנאביס למשרה ממשלתית ובחברות הטבק כבר מתכננים איך להשתלט על שוק המריחואנה המצליח.

בתוך לילה אחד הביאה הלגליזציה את עסקי הקנאביס היישר אל קדמת הבמה והצפי היום הוא שעד סוף שנת 2013, ולמרות נסיונות של האו”ם לבטל את החוק החדש, נראה פריחה משמעותית שתביא גם לשגשוג כלכלי.

חברת הדלק האמריקנית “בלארד ביופיול” (Ballard Biofuel), העוסקת בשיווק והפצה של שמנים ודלקים לתעשייה, מתכוונת להצטרף לחגיגה – בחברה מתכננים להפוך להיות “פח הזבל” של תעשיית הקנאביס בוושינגטון ולנצל את שאריות עציצי המריחואנה לצורך הפקת דלק מטוסים.

“אנו מעריכים כי כמויות אדירות של שאריות צמחי קנאביס יווצרו בעקבות חוקי הלגליזציה,” מספר ג’ראלד באסט, דירקטור בחברה. “אנו מתכננים לאסוף את אותן שאריות לצורך הפקת דלק שישמש בהמשך גם להנעת מטוסים.”

בכך מתכננים ב”בלארד ביופיול” לספק פתרון לחברות התעופה אשר מעוניינות להפחית את הקנסות המוטלים עליהן בגין שימוש בחומרים עתירי פחמן המזהמים את האוויר ולמכור להן דלקים “נקיים” יותר.

“כמויות הדלק שאנו יכולים להפיק משאריות הקנאביס שנאסוף ברחבי המדינה הן לא גדולות במיוחד,” מודה באסט. “מטרתינו האמיתית היא להפיק דלק מ’המפ’ שגם הוא הפך לחוקי בתהליך הלגליזציה השנה.”

המפ - קנאביס תעשייתי
קציר המפ

דלק מקנאביס?

דלק המיוצר מקנאביס זו לא המצאה חדשה – בשנות ה-30 של המאה הקודמת מצא הנרי פורד, מי שייסד את חברת רכב הנודעת “פורד”, כי קנאביס תעשייתי (המפ) יכול לשמש כחומר גלם מעולה עבור תעשיית הרכבים. פורד לא רק תכנן אלא גם בנה בפועל רכב אשר היה עשוי מסיבי המפ ואף הונע בעזרת את’נול אשר הופק מהמפ.

ראו עוד: מכונית העתיד: מיוצרת מהמפ ומתודלקת בקפה
ראו עוד: בית המפ אוטונומי

רכב ההמפ של פורד:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר