עתיד ירוק: וושינגטון תרוויח מיליארד דולר ב-4 שנים – מקנאביס

דו”ח של ‘מועצת התחזיות הפיננסיות’ של מדינת וושינגטון צופה רווחים של מעל מיליארד דולר ממיסוי שוק הקנאביס החוקי, שייכנסו לקופת המדינה בארבע השנים הקרובות.

מדינת וושינגטון, ארה”ב, צפויה להכניס סכום של למעלה ממילארד דולר ממיסוי שוק הקנאביס עד סוף שנת 2019, כך על פי דו”ח צפי תקציבי שפורסם על ידי מועצת התחזיות הפיננסיות של מדינת וושינגטון.

על פי הדיווח ב’בלומברג’, הדו”ח החדש מציג תחזית לפיה צפויים רווחי המיסים מהשוק החוקי לטפס מדי שנה באופן קבוע, ולהסתכם בסכום כולל של יותר ממילארד דולר בארבע השנים הקרובות.

הכפלת הרווחים בשנה הראשונה

חוקי הקנאביס החדשים שהחלו את הלגליזציה בוושינגטון נכנסו לתוקפם בחודש יולי של השנה שעברה. לאחר שנה של לגליזציה, נרשמו בקופת המדינה רווחים בסך כמעט 70 מיליו דולר ממיסוי השוק החדש.

לפי התפחות השוק שהולכת ומאיצה, המועצה צופה כי הכנסות המדינה ממיסוי השוק יעמדו על למעלה מ-154 מיליון דולר – עלייה של יותר מ-100% בשנה אחת בלבד.

בשנת 2017 צפוים הרווחים לעמוד על 267 מיליון דולר ו-ב2018 להגיע לכ-330 מיליון דולר, כלומר להכפיל עצמם פעם נוספת בתוך שנתיים בלבד. לאחר שנת 2019 בה צפויים הרווחים לעמוד על 370 מיליון דולר, סה”כ ההכנסות בפועל יעבור את רף מיליארד הדולר.

גרף כלכלי - קנאביס בוושינגטון: למעלה ממיליארד דולר ב-4 השנים הקרובות
קנאביס בוושינגטון: למעלה ממיליארד דולר ב-4 השנים הקרובות

סטיב לרץ’ (Steve Lerch), כלכלן ראשי במועצה וממלא תפקיד היו”ר, מסר כי הקצב בו נפתחו חנויות הקנאביס הראשונות הוא לא הקצב הצפוי בעתיד, וכי צפויה להתרחש עלייה דרמטית בהיקף השוק בתקופה הקרובה.

סטיב לרץ', ממלא תפקיד יו"ר המועצה: "צפויה עלייה דרמטית בהיקף שוק הקנאביס"
סטיב לרץ’, ממלא תפקיד יו”ר המועצה: “צפויה עלייה דרמטית בהיקף שוק הקנאביס”

העלאת המיסים – לטובת המגדלים

למרות הלגליזציה המקומית, החוק הפדרלי בארה”ב עדיין אוסר החזקה או סחר בקנאביס. לדבריו של לרץ’, עקב כך הרשויות הפדרליות מקשות על תעשיית הקנאביס מבחינת מיסוי. כך למשל מגדלי קנאביס המוציאים כספים שונים כמו כל עסק אחר במדינה, אינם זכאים להחזרי מס בעבור הוצאות עסקיות חיונית.

עד כה היה נהוג במדינה מס של 25 אחוזים על התוצרות הנמכרת, שנכלל במחיר אותו מקבלים המגדלים בעבור התוצרת. בשל העובדה שהמגדלים אינם יכולים להעביר מיסים אלו בתור הוצאות עסק לגיטימיות תחת החוק הפדרלי, המהלך הצפוי הוא העלאת המיסים והעברתם לטיפולן של החנויות בלבד, כדי להוריד מהמגדלים את העומס הכלכלי הנוסף.

ראו עוד:
שנה של לגליזציה בוושינגטון – ואלו התוצאות
בגלל הלגליזציה: וושינגטון מבטלת את הקנאביס “הרפואי”
השריף בוושינגטון: “הלגליזציה עשתה טוב – תקשיבו לאזרחים”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר