וושינגטון: חנות הקנאביס הראשונה תיפתח ב-8 ביולי

ארה”ב: 6 חודשים אחרי שנכנסו לתוקפם חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון, תיפתח ב-8 ביולי חנות הקנאביס החוקית הראשונה במדינה. בעלי החנויות חוששים כי לא יצליחו לספק את הכמויות הנדרשות והמחירים צפויים להיות גבוהים מהרגיל.

ב-1 בינואר 2014 נכנסו לתוקפם חוקי הלגליזציה ההיסטוריים בוושינגטון וקולורדו, אך בעוד שבקולורדו החלו במכירת קנאביס חוקי עוד מיומה הראשון של המהפכה, בוושינגטון המתינו התושבים להשלמת התכנית הלוגיסטית על ידי הממשל.

כעת, לאחר חצי שנה, תיפתחנה בעוד כשבועיים חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות גם בוושינגטון.

על פי הודעת ‘מנהלת הבקרה על אלכוהול‘, אשר מונתה כאחראית על הטמעת הלגליזציה במדינה, ב-7 ביולי ייכנס החוק לתוקפו, ולמחרת, ה-8 ביולי, תחלנה מכירות הקנאביס החוקיות בכ-20 חנויות שקיבלו רשיונות ראשונים – מתוך 2,200 שהגישו בקשות.

לבעלי החנויות הראשונות יינתנו 24 שעות בכדי להעביר את כל הציוד, כולל מוצרי הקנאביס, אל תוך המתחם ולהטמיע את מערכת הבקרה הממשלתית, ‘seed-to-sale’, במחשבי החנות.

בנקים כסף מזומן קנאביס קולורדו

על פי החוקים החדשים יוכלו תושבי וושינגטון לרכוש עד 28 גרם מריחואנה וחשיש לשימוש עצמי ללא חשש מן הרשויות. עם זאת, בדומה לקולורדו, העישון בציבור עדיין אסור וקנסות כספיים יינתנו לאלו שיעברו על החוק. בניגוד לקולורדו, תושבי וושינגטון לא יורשו לגדל קנאביס בביתם.

עוד קובע החוק מיסים גבוהים מאוד על ממכר קנאביס חוקי ועל כן חוששים בעלי החנויות מהמחירים הגבוהים אותם ייאלצו להציע ללקוחותיהם. במקביל ישנו חשש גדול יותר והוא שהעסקים לא יעמדו בדרישה העצומה וייאלצו להיסגר למשך ימים.

“הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לפתוח עם מחסור, לרוץ כמה ימים ואז לסגור לשלושה ימים. אני באמת חושב שזו תהיה בעיה,” הסביר על פי הדיווח טוד פישר, אחד מ-20 ברי המזל שזכו לקבל את הרשיונות הראשונים.

מחירי הקנאביס בחנויות צפויים בתחילה לנוע בין 20 ל-25 דולר לגרם ובהמשך לרדת עד ל-10 עד 15 דולר לגרם. במהלך השנה צפויות להיפתח למעלה מ-300 חנויות בכל רחבי המדינה.

ראו עוד: ראש עיריית וושינגטון אישר: דה-קרימינליזציה בבירת ארה”ב
ראו עוד: ביל גייטס: “הצבעתי בעד לגליזציה בוושינגטון”
ראו עוד: גם בלי לגליזציה: משלוחי קנאביס בוושינגטון

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט